Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kamila Lamošová získala prvenství ve výtvarném projektu
​  

Mezi deset nejpovedenějších prací bylo vybráno dílo žákyně otrokovické Základní školy TGM Kamily Lamošové ze 7. A. O tom, jak kvalitní práci Kamila odvedla, svědčí i fakt, že se stala celkovou vítězkou této soutěže! Facebooková výtvarná soutěž o návrh nejhezčího novoročního přání byla pořádána Velvyslanectvím USA v Praze.

 

Novoroční přání Kamily Lamošové získalo na facebooku  938 hlasů z celého světa. A to rozdílem téměř 700 hlasů před novoročenkou, která se umístila na druhém místě.

 

„Základní škola TGM dlouhodobě uplatňuje ve svém vzdělávacím programu inkluzivní principy a již třetím rokem se tak může pyšnit oceněním Férová škola.  Na základě tohoto titulu jsme byli Velvyslanectvím USA v Praze osloveni, abychom se zapojili do výtvarného projektu pro žáky základních škol – návrh nejhezčího novoročního přání,“ uvedla ředitelka Základní školy TGM Marta Zakopalová.


Každá ze zapojených škol odeslala pět nejlepších žákovských výtvorů. Ty nejpovedenější z nich byly umístěny na facebookových stránkách Velvyslanectví USA, kde proběhlo týdenní hlasování.

 

A co je odměnou?  Vítězné přání bude velvyslanectvím zasláno významným kontaktům z oblasti politiky, kultury, podnikání i neziskového sektoru. Přání Kamily tak může zdobit třeba i pracovnu prezidenta republiky, předsedy vlády, ministrů a velvyslanců zemí celého světa. Odměna bude patřit nejen mladé výtvarnici, ale i celé její třídě, která na jaře zavítá do Prahy. Tam pro ně bude připraven půldenní edukativní, interaktivní a motivační program v Americkém centru Velvyslanectví USA spojené s prohlídkou ambasády.

 

„Kamile i celé 7. A gratulujeme a přejeme jim mnoho neopakovatelných zážitků. Velké poděkování za práci a odborný dohled patří také paní učitelce Miroslavě Večeřové,“ uzavřela Marta Zakopalová.

 

 

 
Autor: Romana Stehlíková
Vložil/a: Radka Evjáková