Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Gymnazisté navštívili otrokovické Experimentárium
​První červnové úterý navštívila skupina žáků z tercie Gymnázia TGM Zlín vědeckotechnický park Střední průmyslové školy v Otrokovicích. Studentům se nejvíce líbila expozice zaměřená na fyziku, chemii a biologii.


Hravě, zábavně, ale zároveň zajímavě a vědecky. Tak probíhalo školní dopoledne zlínských gymnazistů, kteří využili nabídky Střední průmyslové školy Otrokovice, která provozuje v rámci projektu Centra vzdělávání nový vědeckotechnický park Experimentárium. 

Exp2.jpg
V areálu střední školy za využití pedagogických zkušeností pracovníků školy prošli s fyzikářem a třídním učitelem Albertem Vackem expozice zaměřené na konkrétní vědní obory jako je fyzika, chemie, biologie či obráběcí stroje. Návštěvníci byli překvapeni vybavením, nápaditostí i výkladem odborného průvodce. Vyzkoušeli si práci s pájkou, termokamerou, pomůckami pro instalatéry, prohlédli si 3D scanner, 3D tiskárnu, elektronový mikroskop, využití technologií v ukázkovém moderním domě.

Exp10.jpg
O prohlídky Experimentária je vysoký zájem. Za necelý rok ootevření rekonstruované budovy prošlo expozicemi téměř 3 500 návštěvníků. Výuku zde absolvovali také studenti ze vzdálenějších míst, z jiných krajů naší republiky i ze zahraničí. 

Exp11.jpg
Exp3.jpg
Exp4.jpg


Autor:  
Vložil/a: Jana Vodáková