Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Dětský architekt regionu

Soutěž vyhlásil obor Stavebnictví a jejím účelem bylo podpořit kreativitu mladých lidí, podpořit rozvoj technického vzdělávání a vzbudit v žácích základních škol zájem o stavebnictví a architekturu.

Během Dne otevřených dveří v pátek 16. ledna na Střední odborné škole a Gymnáziu Staré Město uvítali neobvyklou návštěvu. Na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Dětský architekt regionu“ byli pozváni výtvarně tvořiví žáci základních škol. Z rukou ředitele školy Mgr. Bedřicha Chromka převzali diplomy a hodnotné ceny v podobě tabletů a flash disků, na které škole přispěla Nadace Synot a regionální stavební firmy. 

Do soutěže bylo zasláno 37 soutěžních prací, ve kterých žáci zpracovali návrhy domů nebo dispoziční řešení. Nejúspěšnější práce jsme obdrželi od žáků Základní školy Sportovní z Uh. Hradiště a Církevní základní školy z Veselí nad Moravou. Absolutním vítězem se stala práce Denise Pramenkoviče ze šesté třídy, druhé místo obsadil deváťák Ondřej Stašek a třetí byla sedmačka Zora Zemanová. Ve speciální kategorii dispozičních řešení domů byl nejlepší Tomáš Plaček z třídy deváté. 


Soutěž vyhlásil obor Stavebnictví a jejím účelem bylo podpořit kreativitu mladých lidí, podpořit rozvoj technického vzdělávání a vzbudit v žácích základních škol zájem o stavebnictví a architekturu. Všichni soutěžící tento cíl naplnili a při vyhlašování výsledků měli možnost nahlédnout na práce studentů střední školy oboru Stavebnictví a inspirovat se. A co by si pořadatelky – učitelky odborných předmětů stavebních přáli do budoucna? Snad jen to, aby se příští rok do soutěže zapojilo více základních škol.

 

Foto Mgr. Benedikt Chybík

 

Autor: Marie Hrubošová, Zuzana Kučerová
Vložil/a: Radka Evjáková