Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Cyklus besed o Peru a Americe: exotika na ZŠ Žerotínova

Angličtinu je slyšet ze všech stran. Ale setkat se s rodilými mluvčími „naživo“ pro naše školáky zase tak samozřejmé není. Obecně prospěšná společnost Lingua live (zřízena Jazykovou školou při ISŠ - COP a městem Valašské Meziříčí), proto zprostředkovává setkání rodilých mluvčích, kteří se pohybují v našem okolí, se žáky a studenty místních škol.

V červnu tak proběhlo několik besed na ZŠ Žerotínova Valašské Meziříčí. Mezi žáky přišla nejprve exotická cizinka z Peru - Milagros Judith Abon Gomez Blažek. Připravila si poutavou prezentaci o Peru s řadou informací o životním stylu, přírodě, ekonomice, turistických cílech včetně Machu Picchu, samozřejmě i o indiánech. Svou prezentaci předvedla hned v několika třídách tak, aby děti mohly diskutovat a ptát se. A informací v brilantní angličtině byla skutečně spousta. 


Druhou cizinkou, která přišla mezi žáky na ZŠ Žerotínova, byla mladá Američanka Elizabeth Woock se svou prezentací o Americe. Předvedla se hned ve třech třídách tak, aby kontakt s angličtinou byl co nejužší. Elizabeth žije v Česku už řadu let, do své prezentace zakomponovala řadu ohromujících srovnání mezi Amerikou a ČR. Žáci si tak mohli porovnat velikost zemí, velikost českých a amerických velkoměst, životní styl, poznat, odkud pocházejí filmoví hrdinové jako Batman, Spiderman atd. Angličtina rodilé Američanky z Colorada byla opět velmi dobrou příležitostí k naslouchání, porozumění a k formulování otázek, protože chtít vědět a umět se zeptat jsou dvě různé věci…. 

Nicméně aby zajímavosti pronikly do dětských hlav, museli se žáci opravdu snažit. Tempo mluveného slova už nebylo přizpůsobeno výuce, byla to každodenní jazyková realita. A tak se svět přiblížil do škol. Hodiny besed byly příjemné, hlavička ale pracovala naplno. A tak to má ve škole být J.

7. B, 9. roč.

Dne 1. 6. 2015 měla naše třída 7. B milou návštěvu z Peru. Milagros pro nás připravila prezentaci o své zemi v angličtině, a vždy nám ochotně odpověděla na každou naši otázku. Díky krásným obrázkům a zajímavým informacím jsme si dokázali živě představit, jak život v Peru vypadá. Všem se prezentace moc líbila a Milagros si právem zasloužila velký potlesk.

Klára Nejezchlebová, Adéla Steinerová (7. B)

 

8. A, 8. B, 9. roč.

V úterý 16. 6. 2015 nás v hodině angličtiny navštívila Američanka Elizabeth. Připravila si pro nás prezentaci o životě a kultuře v USA. Část hodiny věnovala i největším městům USA (Chicago, Los Angeles, Houston, New York). Nás nejvíce oslovilo Los Angeles. Celková atmosféra byla příjemná a na závěr jsme se společně vyfotili s přáním dalšího setkání.       

Nikol Škorňová  (8. A)

Mgr. Ivana Nováčková, ředitelka Lingua live o.p.s.

Autor: Ivana Nováčková
Vložil/a: Radka Evjáková