Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Co nového se studenti SPŠ Otrokovice přiučili v italském městě Rimini

Nový evropský vzdělávací program Erasmus+ nabízí studentům možnost zlepšit si svou kvalifikaci účastí na zahraniční stáži v některé z evropských zemí. Dříve tuto možnost nabízel Program celoživotního učení – pro středoškoláky podprogram Leonardo da Vinci. Studenti Střední průmyslové školy Otrokovice mají možnost v rámci tohoto programu vyjíždět do dvou evropských zemí, do Řecka a do Itálie.

Letos v říjnu se třináctičlenná skupina složená ze sedm studentů chemie a šest studentů oboru kuchař-číšník přestěhovala na tři týdny do italského města Rimini. Autobusem, letadlem i vlakem cestovali téměř celý den. Ubytovali se v příjemném hotelu Bengasi a druhý den už se rozešli na svá dočasná pracoviště.

Jedna dvojice připravovala snídaňové menu a vyzkoušela si i přípravu nejznámějších italských dezertů. Další dvojice studentů se učila zpracovávat různé druhy ryb, vykosťovat je a chystat je pro nejrůznější tepelné úpravy. Třetí, a tedy poslední 2 členky kuchařského týmu, se podílely na přípravě nejproslulejšího italského pokrmu – těstovin. Poznaly desítky receptů a některé z nich si i vyzkoušely.
2A 4.JPG
Skupina sedmi chemiků se stala na tři týdny spolužáky italských studentů v chemickém institutu, který se jmenuje po slavné italské osobnosti Leonardu da Vincim. Pracovali spolu s Italy v laboratořích, domlouvali se s nimi anglicky a zúčastnili se i několika teoretických hodin.
 
Kromě práce bylo součástí třítýdenního pobytu i poznávání města Rimini a jeho okolí. Studenti chodili na procházky, pozorovali místní kulturu, seznamovali se skaždodenním životem místních lidí, ochutnávali místní speciality, porovnávali místní tradice sčeskými, chodili nakupovat, prostě na 3 týdny se stali součástí italského života vkrásném přímořském letovisku.
 
Zahraniční stáže studentů SPŠ Otrokovice budou pokračovat vdubnu na řeckém ostrově Samos. Stávají se nedílnou součástí studia a důležitým pomocníkem vosobnostním i profesním rozvoji studentů.
chemici před školou.JPG 
P1080197.JPG
Rimini 1. fotka - chemici na pláži.JPG
 
 logo Erasmus.jpg
Autor: Dana Mošnovská
Vložil/a: Jana Vodáková