Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Brněnský vánoční pohár
 

Dne 1. 12. 2014 se v Brně konal již čtrnáctý ročník mezinárodní soutěž mladých sommelierů a barmanů „Brněnský vánoční pohár“, kterou jako každoročně vyhlásila Střední škola potravinářská, obchodu a služeb Brno.


 

 

Soutěžního klání se zúčastnili junioři z celé ČR a některých zemí Evropy (Slovensko, Rakousko). Sešlo se zde 45 soutěžících, aby porovnali své odborné dovednosti získané nejen v oblasti nápojové gastronomie oboru barman, ale i ve vystupování a komunikaci s hostem. ISŠ-COP reprezentovali Marek Janírek (ze třídy KČ3) a Ivo Zemánek (ze třídy G4).

 

Soutěžící připravovali míchané nápoje v kategorii fancy cocktail, typ frozen, kterými mohli okouzlit nejen nespočet diváků, ale hlavně odbornou porotu složenou z certifikovaných komisařů CBA. Podmínkou účasti byla příprava čtyř porcí míchaného nápoje v časovém limitu sedmi minut. Nápoj musel obsahovat minimálně 2 cl produktu z řady Bacardi z portfolia společnosti Brown Forman. Soutěžící měli k dispozici sirupy společnosti Monin a z průmyslově vyráběných nealko nápojů nápoje firmy General Bottlers.

 

Výsledky v barmanské části soutěže:

 

1. Müllerová Viktorie SŠ Frýdek-Místek

 

2. Zemánek Ivo – ISŠ-COP a JŠ Valašské Meziříčí

 

3. Keclík Jan – HŠ Vincenze Priessniteze

 

Marek Janírek obsadil pěkné 15. místo.

 


 

 
Autor: Bc. Šárka Seibertová
Vložil/a: Pavla Bauerová