Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti seniorům a senioři studentům

Do zajímavého mezigeneračního programu s názvem „Vzpomínáme na babiččiny recepty" se rozhodlo zapojit vedení Integrované střední školy – Centra odborné přípravy své studenty a současně klienty Seniorparku. 

„Deset žáků školy z oborů Kuchař – číšník, Gastronomie a Cukrář připraví pro vybrané seniory první společnou besedu na téma Pokrmy našich babiček, na niž navážou osobní návštěvy žáků. Ti budou klienty motivovat ke vzpomínkám na staré recepty pokrmů," představil projekt ředitel střední školy Petr Pavlůsek a pokračoval: „Žáci si tyto pokrmy vyzkouší připravit na školním pracovišti a s pomocí učitelů upravit jejich chuť. Recepty budou zaznamenány a následně ze zápisků sestavíme kuchařku."

Výstupem celé akce bude Zážitkový den. „V dopoledních hodinách plánujeme degustaci a prezentaci jednotlivých pokrmů pro klienty v Seniorparku. V odpoledních hodinách pak pokrmy nabídneme široké veřejnosti," řekl Petr Pavlůsek s tím, že na akci představí i nově vzniklý kalendář. Ten sestaví z fotografií pořízených během celého tříměsíčního projektu.

„Tento projekt se mi velmi líbí. Jsem ráda, že rada města tuto akci podpořila finanční částkou v požadované výši deset tisíc korun," řekla místostarostka města Yvona Wojaczková (ANO).

Cílem celého projektu je zapojení žáků střední školy do dobrovolnické práce a pomoci jim překonat věkovou bariéru mezi jednotlivými generacemi. „Základním principem je tak zvaná reminiscenční terapie neboli terapie vzpomínkou. Ta patří mezi základní terapie u pacientů s demencí, využívá se však i u zdravých seniorů a seniorů s kognitivní poruchou. Jejím cílem je zlepšit kvalitu života za pomoci vyvolání příjemných vzpomínek, které mají pro člověka důležitou hodnotu," uzavřel ředitel školy. 



Autor: Vendula Králová
Vložil/a: Radka Dohnalová