Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žákyně Vyhlídky dobyly Prahu a pojedou do Berlína

Nečekaným úspěchem ozdobily svou účast v prestižní mezinárodní jazykové a sportovní soutěži „1:0 pro němčinu" žákyně ZŠ Vyhlídka. Akci pro školy z celé republiky zorganizoval 14. června Goetheho institu v Praze ve sportovním areálu v Satalicích. Žákyně Vyhlídky zabodovaly ve fotbalovém turnaji i ve znalostech němčiny a zvítězily, jejich spolužáci získali bronz. Na vítězky čeká jako odměna zářijový víkend v Berlíně a návštěva bundesligového utkání německého fotbalového klubu Hertha Berlín.

Prestižní soutěž, kterou každoročně pořádá německý Goetheho institu v Praze, zastihla výběr žákyň ZŠ Vyhlídka ve skvělé sportovní i jazykové formě. Reprezentantky z Valašska nejprve vybojovaly ve fotbalovém turnaji družstev výborné druhé místo hned za pořadatelským klubem z německého Berlínu. Dařilo se jim ale také v následující soutěži ve znalostech německé sportovní terminologie a reálií. „Štěstí přálo nováčkům, letos jsme totiž postavili mladý tým, důvěru nám oplatil výborným výsledkem. Děvčata už se těší na výlet do Berlína, bude to pro ně velký zážitek a zasloužená motivace ke studiu německého jazyka," uvedla učitelka a vedoucí týmu Michaela Zimková. Ocenila také výkon týmu chlapců, jejichž výběr dosáhl v součtu výsledků fotbalového turnaje a znalostí němčiny na bronzovou příčku. „K vítězství jim chyběl jen kousek. Mrzí je především porážka ve finále fotbalového turnaje, která jim vzala šanci na celkové vítězství. Chybělo jim nakonec jen několik bodů v jazykové soutěži," prozradila učitelka ZŠ Vyhlídka Michaela Zimková. 


Náročná cesta do Prahy, která začala pro týmy z Vyhlídky ve vlaku už ve čtyři hodiny ráno, nebyla marná, úspěšný medailový návrat totiž potvrdil vysokou úroveň sportovní i jazykové přípravy, která má na ZŠ Vyhlídka dlouhodobou tradici. „Podporujeme naše žáky ve studiu jazyka i ve sportovních aktivitách, záleží nám na všestranném rozvoji dovedností a znalostí našich žáků," uvedla ředitelka ZŠ Vyhlídka Daniela Miklová.


Autor:   Aleš Linduška
Vložil/a: Radka Dohnalová