Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci z otrokovických základních škol vyběhali přes 32 tisíc korun na podporu vzdělání v Africe

Letos poprvé se v Otrokovicích uskutečnila charitativní akce Běh pro Gambii. Smyslem bylo získání finančních prostředků pro zpřístupnění vzdělání dětí v africké Gambii. Běh se uskutečnil ve čtvrtek 12. dubna 2018 od 17 hodin v okolí Sportovního areálu Baťov.

Běhu se zúčastnilo 87 běžců z řad dětí a pedagogů otrokovických základních škol. Do akce se zapojily ZŠ T. G. M., ZŠ Mánesova a ZŠ Trávníky. Princip běhu spočívá v tom, že každý účastník si našel svého sponzora, který běžci přislíbil libovolnou částku za každé uběhnuté přibližně kilometrové kolo. Ve většině případů se jednalo o rodinného příslušníka nebo kamaráda. „Všichni účastníci podali nádherný sportovní výkon a největší borci uběhli i více než 10 kol. Celkový počet uběhnutých okruhů byl 515, což je při dané délce kola úctyhodných téměř 515 km a celková vyběhaná částka potom dosáhla 32.221 korun," přiblížil výsledek Vlastimil Bukovjan, jeden z organizátorů akce v Otrokovicích.

Získané finance budou v nejbližších dnech předány na realizaci záměru společnosti Kola pro Afriku, který podporuje gambijské děti na jejich cestě ke vzdělání. Udržitelným dopravním prostředkem je v této africké zemi, zvláště pro cestu děti do školy, jízdní kolo. Děti, bydlící poblíž školy, mohou docházet do vyučování každý den pěšky. Některé děti v Gambii však chodí do školy na dlouhé vzdálenosti a jiné děti, bydlící příliš daleko od školy, tam nemohou vůbec. Projekt Kola pro Afriku ve spojení s akcí Běh pro Gambii může dětem přinést kola pro jejich cestu do školy. Vzdělání v chudých zemích je branou k možnostem mít v budoucnu práci a obživu.

Velké poděkování a vděk za podporu přímo na místě vyjádřil všem zúčastněným osobně i ředitel organizace Kola pro Afriku, pan Roman Posolda.  


Zdro: Otrokovice.cz

Autor: Romana Stehlíková
Vložil/a: Jana Cenková