Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci otrokovických základních škol se zúčastní Dětského vědeckého kongresu

V úterý 30. dubna 2019 se v dopoledních hodinách uskuteční na ZŠ Mánesova Dětský vědecký kongres. Kongresu se zúčastní žáci všech tří otrokovických základních škol. Tato nesoutěžní přehlídka prezentací žáků, jednotlivců i menších kolektivů, je vyvrcholením několikaměsíční cílené přípravy na školách, kdy se žáci intenzivně věnovali svému vybranému tématu z oblasti techniky, přírodních či společenských věd.

Publikum složené ze zástupců pedagogů, žáků základních škol, rodičů a zástupců města Otrokovice bude mít možnost sledovat pestrou škálu témat. V průběhu dopoledne žáci tematicky obsáhnou cestovatelské přednášky, různé druhy chemických i fyzikálních pokusů, ekologická témata, ale i např. přehlídku ukázky výcviku vodícího psa. Na památku si všichni žáci odnesou kongresové tričko, které bude zdobit „logo tří otrokovických základních škol". Logo vzešlo z návrhů žáků zapojených škol a do budoucna by mělo plnit funkci společného loga na všechny akce, kterých se zúčastní ZŠ Mánesova, ZŠ TGM a ZŠ Trávníky společně. Samozřejmostí jsou drobné odměny pro účastníky.

Akce je realizována pod záštitou odboru školství, v rámci projektu „Místní akční plán II. ORP Otrokovice", který je spolufinancovaný z Evropské unie.                           Zdroj: www.otrokovice.cz

Autor: Jitka Kuzmínová
Vložil/a: Jana Cenková