Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vítězové dětské výtvarné soutěže Bezpečně na silnicích! převzali ocenění

Bezpečnostní prvky na oblečení, odrazové světlo na kole nebo zelená na semaforu. Nejen tato kritéria byla posuzována porotou při výběru vítězných výkresů výtvarné soutěže Bezpečně na silnicích! Deset nejlepších malířů dostalo v budově otrokovické radnice ve středu 4. dubna 2018 ocenění z rukou místostarosty města.

Výtvarnou soutěž Bezpečně na silnicích! pořádá každoročně od roku 2009 město Otrokovice, odbor dopravně-správní. Soutěž je určená pro děti z Mateřské školy Otrokovice a první stupeň otrokovických základních škol. Letošním tématem bylo Co se nesmí na silnici. Zúčastnilo se 73 dětí, z nichž porota vybrala deset nejlepších.

„Při samotném hodnocení jsme zohlednili nápad, zpracování, a to nejen to výtvarné, ale také z pohledu bezpečnosti silničního provozu. Hodnotili jsme, zda si výtvarníci uvědomili, kde na silnici číhá nebezpečí, co se na vozovce smí či nesmí a že je nutné důkladně dodržovat veškerá pravidla silničního provozu,“ vysvětlila Renáta Krystyníková způsob výběru vítězů, která byla jednou z porotkyň soutěže. Doplnila informaci, že v jednotlivých kategoriích se vítězové neumístili na prvním, druhém a třetím místě, ale všech deset vybraných výtvarníků obdrželo stejné ocenění. Závěrem vyzvala veřejnost, aby se zapojili do výběru témat soutěže na příští rok.

Hostem slavnostní vernisáže byl Martin Štětkář, krajský manažer BESIP, který pozdravil přítomné, poděkoval za organizaci soutěže a všem soutěžícím za účast.

Cílem pořádání této soutěže je připomenout si nebezpečí na silnicích a ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu.
 
Seznam vítězů:
MŠO Aneta Vajdáková
MŠO Adéla Husárová
MŠO Tereza Kozlová
ZŠ Trávníky Anna Tkadlecová      
ZŠ TGM Radek Slezák
ZŠ Mánesova Anežka Dubovská
ZŠ TGM Sofie Dvorská
ZŠ Trávníky Klára Hutěčková
ZŠ TGM Kateřina Samohýlová
ZŠP a ZŠS Lucie Kotášková 
Autor: Romana Stehlíková
Vložil/a: Jana Cenková