Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Videopohlednice Šafařky získala zlato!
Třináct žáků třídy 4. B se konečně dočkalo zúročení své několikaměsíční práce na anglické videopohlednici o Valašském Meziříčí, kterou dokončili už v zimě. Od té doby museli netrpělivě čekat, jak tento soutěžní snímek, který se jmenoval The Alphabet of Our Town, dopadl. 

Až v květnu to konečně přišlo: nominace na jednu z hlavních tří cen v kategorii 4. a 5. tříd, což znamenalo pozvánku na slavnostní vyhlášení výsledků v Praze na ministerstvu školství! A tak jsme se s žáky a paní učitelkou Šimčíkovou, které děkuji za doprovod a pořízení fotodokumentace, vypravili na super výlet do Prahy. Na ten nám všem dokonce sponzoři soutěže proplatili jízdné, takže už i samotný zájezd byl pro žáky odměnou. Vždyť mnozí čtvrťáci ještě nikdy v Praze nebyli!

22. května přišel den D a ještě rozespalí jsme se před pátou hodinou ranní sešli na vlakovém nádraží. Řízky nasmaženy, děti natěšeny, a jelo se! I když jsme musely s paní učitelkou nesčetněkrát zodpovědět otázku „Kdy už tam budem?“, přesto myslím, že cesta uběhla celkem rychle. Žáci si užívali zájezd už od prvního momentu. “Wifina”, mobily, ale i karty a seznamování se s naší konkurenční školou z Karolinky, která jela také ve stejném vagónu, nám ukrátilo cestu. Po příjezdu nás čekala tříkilometrová procházka Prahou, na kterou jsme měli zdánlivě dost času, ale trocha bloudění a nadšené děti, které byly z některých památek u vytržení, neustále se otáčely po každé výloze obchodu a fotily jedno “selfíčko” za druhým, se postaraly o to, že jsme přes “Staromák” a Karlův most došli do budovy ministerstva tak tak akorát… Během chvilky jsme se už tísnili v malém sále, kde nás přivítali jednak zástupci organizující Základní školy Mládí, ale také města nebo sponzorů soutěže Send a postcard.

Během dvouhodinového ceremoniálu jsme zhlédli všechna nominovaná videa.

Naše chvíle přišla však už brzy po začátku, protože jsme byli nejmladší účastnící se kategorie… Místa se vyhlašovala od třetího v pořadí, a když jméno naší školy nezaznělo ještě ani u druhého, věděli jsme, že 1. místo je doma!! Dostali jsme spoustu hodnotných cen, od drobné elektroniky, přes knihy až po různé propagační předměty, a nechyběly ani diplomy. Obtěžkáni každý několika taškami jsme se v turistické špičce prodrali davy japonských turistů zpět přes Karlův most na “Václavák”, kde jsme dříve než sochu sv. Václava vyhledali McDonald´s, a tam jsme vše oslavili pořádnou „hostinou“. Na nákupy v obchůdcích na hlavním nádraží už zbyla jen “čtvrhodinka”, ale i tak asi většina žáků stihla utratit celé kapesné. Zpáteční cesta se už nesla v duchu poslouchání hudby s vyhranými sluchátky a o zábavu se postaraly i jiné ceny. V podvečer jsme dorazili na nádraží plné gratulujících rodičů, kterým už žáci svoje úspěchy stihli zvěstovat po telefonu.

Žákům z celého srdce gratuluji, moc děkuji za veškerou snahu, kterou v přípravě videopohlednice vyvinuli, a za reprezentaci školy v celostátní soutěži. I když organizátoři tvrdí, že je tohle poslední ročník této soutěže, věřím a doufám, že zase budeme mít možnost žáky motivovat k výuce AJ ať už v podobném nebo jiném projektu.Autor: Hana Břoušková
Vložil/a: Jana Cenková