Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Ve Středoškolské odborné činnosti zabodovala „Drtička dřeva“

​V polovině června se na opavském gymnáziu konala 41. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště měla na co navazovat, loni její reprezentanti skončili se svojí prací na 6. místě. 

Letos z 1. místa v krajském kole postoupili studenti oboru strojírenství Tomáš Koníček, Tomáš Dobeš a Lukáš Kopecký. V rámci Závěrečného projektu v průběhu školního roku zpracovávali pod vedením učitele  Ing. Josefa Dvořáčka práci na téma „Drtička dřeva". Zabývali se konstrukcí strojů na drcení dřeva na jemnou drť, které musí být zkonstruovány tak, aby měly co nejvyšší výkonnost a zároveň byla zajištěna bezpečnost obsluhy. 

Na základě analýzy různých drtících strojů dostupných na současném trhu navrhli konstrukční řešení drtiče europalet. Vyhotovili kompletní výrobní dokumentaci a ve spolupráci s firemním partnerem vyrobili funkční prototyp. Úspěšná obhajoba před odbornou porotou přinesla uherskohradišťským „strojařům" v celorepublikovém klání konečné 3. místo. 

Soutěž je sama o sobě ukázkou schopnosti a šikovnosti studentů. Jak konstatoval jeden z diváků: „Sledoval jsem prezentace a bylo pro mne zajímavé a příjemné poslouchat mladé lidi, kteří dobrovolně pracují na složitých projektech bez motivace finanční odměny". Studentům patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci celého Zlínského kraje, protože SŠPHZ UH se stala jedinou odbornou školou regionu, která z celkových 18 oborů na stupně vítězů dosáhla.Autor: Blanka Kupová
Vložil/a: Jana Cenková