Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ

Dne 4. prosince 2018 proběhl na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách 1. ročník soutěže „Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ".  

Zúčastnilo se jí 20 tříčlenných týmů z osmi základních škol našeho regionu: ZŠ Valašské Klobouky, ZŠ Brumov-Bylnice, ZŠ Slavičín, ZŠ Štítná nad Vláří, ZŠ Horní Lideč, ZŠ Nedašov, ZŠ Vlachovice a ZŠ Újezd, které soutěžily ve dvou samostatných soutěžích GASTRU a ŘEMESLU. Jednotlivé úkoly byly hodnoceny samostatně bodovým systémem.

Soutěžící v Gastru museli absolvovat šest úkolů: poznávání surovin - luštěniny, obiloviny, poznávání koření a jiných dochucovadel, krájení cibule najemno, rozbíjení vejce (oddělit žloutek od bílků), připravit palačinku a nachystat  jednohubky.

Soutěžící v Řemeslu absolvovali také šest úkolů: šroubování - zašroubovat 4 šrouby různých typů, poznávání – šroubů, vrutů, nýtů, ložisek atd., demontáž a montáž kola z osobního automobilu, vyvážení zárubně, kreslení linky na stěnu, řezání tvárnice.


Výsledky soutěže jednotlivců v GASTRU

1. místo – Amálie Strnková (ZŠ Slavičín),                                             

2. místo – Lucie Prekopová (ZŠ Nedašov), 

3. místo – Natálie Kulíšková (ZŠ Újezd)                                                                         


Výsledky soutěže družstev v GASTRU

1. místo – ZŠ Horní Lideč, 

2. místo - ZŠ Slavičín,                                     

3. místo – ZŠ Nedašov


Výsledky soutěže jednotlivců v ŘEMESLU

1. místo – Lukáš Koudela (ZŠ Slavičín), 

2. místo – Erik Šerý (ZŠ Valašské Klobouky), 

3. místo – Martin Vizvári (ZŠ Vlachovice)                                                                         


Výsledky soutěže družstev v ŘEMESLU

1. místo – ZŠ Vlachovice, 

2. místo - ZŠ Slavičín, 

3. místo – ZŠ Nedašov


Tuto akci podpořili:  ŠKODA-AUTO Mladá Boleslav, Město Valašské Klobouky, Podravka, Delikomat, Potraviny Macháč s.r.o. a Svitap.

Soutěž je zajímavá díky svému konceptu, který je zaměřen na podporu zručnosti žáků a jejich týmovou spolupráci. Pomáhá také v profesní orientaci žáků základních škol. Účastníkům se soutěž líbila, spokojen byl i pedagogický doprovod. Soutěžící si odnesli propagační materiály o škole, všechna družstva a první tři jednotlivci získali věcné ceny a diplomy.

Velký dík patří všem učitelům SOU Valašské Klobouky a žákovskému parlamentu, kteří na akci pracovali, za přípravu a organizaci. Doufáme, že to byl začátek další tradice na naší škole. 
Autor: Pavel Hrabina
Vložil/a: Jana Cenková