Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Uspěch SŠPHZ Uherské Hradiště v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti

​V polovině června se v Olomouci konalo celostátní kolo prestižní soutěže Středoškolské odborné činnosti. Nad letošním již 40. ročníkem soutěže převzala záštitu předsedkyně Akademie věd České republiky prof. RNDr. Eva Zažímalová. 

Z krajského kola vyšli vítězně studenti oboru strojírenství SŠPHZ Uherské Hradiště Jakub Holec, Ondřej Juřena a Daniel Kutálek se svojí prací „Potravinářské čerpadlo".  Na té průběžně pracovali v rámci závěrečného projektu studia pod vedením svých učitelů Josefa Dvořáčka a Bohumíra Brhela. Chlapci pro firmu Füllmatik z Podolí vytvořili softwarový návrh, výkresovou a technickou dokumentaci a provedli realizaci plně funkčního modelu. Ten chce firma využít v chemicky náročném prostředí jako dávkovací prvek do plnících linek. 

Celorepublikového klání se zúčastnilo 16 týmů. Výstupy svého úsilí prezentovali přítomní před odbornou porotou, která byla složena především ze zástupců firem a vysokoškolských pedagogů. Studenti SŠPHZ Uherské Hradiště obsadili konečné 6. místo a úspěšně tak reprezentovali školu i celý Zlínský kraj. Dokázali, že jako čerství absolventi jsou již schopni obstát ve firemním prostředí. 


Autor: Blanka Kupová
Vložil/a: Jana Cenková