Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Úspěch ZŠ a MŠ Choryně na Holešovské Regatě 2019

ZŠ a MŠ Choryně se již pošesté zúčastnila soutěže netradičních plavidel na festivalu Holešovská Regata, který proběhl ve dnech 21. a 22. 6. 2019 a přišlo na něj celkem přes 16 tisíc návštěvníků. Cílem pořadatelů tohoto festivalu, Agentury Velryba s. r. o., je vytvořit ve Zlínském kraji každoroční tradiční akci pro širokou veřejnost s akcentem na rodiny s dětmi tak, aby všichni strávili příjemné dva dny v krásném prostředí zahrad holešovského zámku plné zábavy, dobré muziky a dalších atrakcí.

Do populární soutěže netradičních plavidel, která je každoroční oblíbenou součástí a letos se konala za deštivé sprchy, se v tomto roce přihlásilo celkem 19 posádek. Cenu odborné poroty vyhrála loď s názvem KING KONG, kterou sestavili studenti Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem. Srdce a cenu diváků získala naše loď ze Základní školy a Mateřské školy Choryně se svou pohádkovou Včelkou Májou. (Posádka: Včelka Mája, Vilík, koník Hop, pavoučice Fidla a strážci mravenci v podání žáků školy.) Získali jsme také 2. místo  - cenu odborné poroty.

Naše plavidlo „Včelka Mája" byla společná práce žáků, jejich rodičů a pedagogů. Kooperací se nám podařilo vytvořit loď, která se nakonec líbila nejvíce i divákům. Celá delegace ze ZŠ a MŠ Choryně (kterou tvořilo 35 osob) na festivalu měla z ocenění obrovskou nečekanou radost a všichni jsme si festival moc užili.

Mistrovství Holešova a světa v přejezdu vodní lávky se zúčastnila dvacítka odvážlivců, kteří se pokusili pokořit 24 metrů dlouhou a 25 centimetrů širokou lávku. Povedlo se to dvojici odvážlivců, z nichž lepší čas a tedy mistrovský titul získal holešovský rodák Jiří Svak.

V průběhu obou dnů na pódiu vystoupila celá řada známých zpěváků a kapel – Jelen, Desmod, Wohnout, Tublatanka, Vašo Patejdl, Richard Krajčo, Ondřej Havelka, Lucie Redlová a další. O sobotní finále se postarala kapela Tata Bojs, která svůj koncert doplnila speciálními vizuálními efekty a při jejich závěrečné písni byl odpálen slavnostní ohňostroj.

Příští jubilejní desátý ročník festivalu Holešovská Regata se uskuteční v termínu 19. a 20. června 2020 a my už pomalu dáváme dohromady nápady na nové plavidlo.


 

 


Autor: Blanka Palátová
Vložil/a: Jana Cenková