Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
ZŠ Šafaříkova zvítězila v krajském kole Mladého chemika
V úterý 6. února proběhla na ISŠ – COP druhá část regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se závěrečným vyhlášením celkových výsledků této soutěže. 

Vyhlášení byli přítomni i zástupci sponzorů – společnosti DEZA, a.s., CS CABOT, s.r.o. Gumárny Zubří a Austin Powder s.r.o. Vyhlašovatelem této soutěže je Svaz chemického průmyslu ČR, spoluvyhlašovatelem Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a pořadatelem Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice.

Letos se regionálního kola soutěže zúčastnilo celkem 79 žáků z 28 ZŠ.

Soutěžilo se již tradičně ve 3 kolech. První kolo proběhlo na ZŠ Šafaříkova, druhé a třetí pak na ISŠ – COP ve Valašském Meziříčí, kde byly prověřeny nejprve teoretické, a později i praktické dovednosti žáků přímo v laboratořích školy.

ZŠ Šafaříkova se dařilo opravdu skvěle. Nejenže žáci této školy postoupili po teoretické části mezi nejlepší jednatřicítku soutěžících, ale v konečném součtu výsledků obou kol se Tomáši Bobkovi z 9.A podařilo zvítězit, a stal se tak po Kateřině Španělové druhým absolutním vítězem této soutěže z dané školy. Zároveň s dalšími čtyřmi žáky tak postupuje do celostátního kola. V něm bude mít ZŠ Šafaříkova opět dvojí zastoupení, protože stejně úspěšně si vedla i Tomášova spolužačka Magda Matuštíková, která se umístila na skvělém postupovém 4. místě. Školu v této soutěži úspěšně reprezentovala i Linda Lattová, která se umístila na místě 14.

Všem žákům touto cestou děkuji za skvělou reprezentaci školy a Tomovi a Magdě ještě jednou blahopřeji k postupu mezi čtyřicítku nejlepších mladých chemiků. Celostátní finále se uskuteční 12. června 2018 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

Jana Veselá, učitelka chemie
Autor: Jana Veselá
Vložil/a: Jana Cenková