Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Studenti kroměřížské hotelovky strávili tři "pracovní" týdny v Budapešti

První říjnový den odjelo deset žáků s pedagogickým dozorem na třítýdenní odbornou stáž do maďarské Budapešti, která byla financována z prostředků programu Erasmus+

Po příjezdu jsme byli příjemně překvapeni ubytováním na jedné z hlavních ulic - Andrássyho v hostelu Adagio 1 přímo v centru Budapešti, kousek od Náměstí hrdinů, ZOO, 50 metrů od vstupu metra, 100 metrů do Sparu a nedaleko od hotelů, kde jsme pracovali.

V pondělí ráno jsme se vydali na pracoviště. Prvním byl pětihvězdičkový hotel Ritz-Carlton, který je nejluxusnějším hotelem v Budapešti. Pro 3 kuchaře - Tomáše, Ondřeje a Michala a 2 servírky - Adélu a Veroniku to byla cílová stanice. A zde čekal první „šok" - 6 hodin školení o hotelu. Dozvěděli jsme se, že běžně se nový zaměstnanec dle pozice školí až 3 dny.

Buda3.jpg

Dalším hotelem byl hotel President, kde pracovali Monika a Filip v kuchyni a Lucie s Anetou v restauraci. Hotel měl o hvězdičku méně, ale byl o poznání „přátelštější" - byl menší, personál včetně managementu velmi mladý a v podstatě všichni znali všechny.

Poslední žák - Jakub - pracoval na pozici recepčního - první den na recepci hostelu, kde jsme bydleli, potom na druhém hostelu společnosti Adagio 2.

Postupně mizel počáteční ostych v komunikaci a žáci se stále zlepšovali v  anglickém jazyce nejen v hotelích, ale také v samotném hostelu, kde se střídali turisté z celého světa. Ve volném čase jsme pracovali „dobrovolně" na jazykovém on-line kurzu, často společně konzultovali některé nejasnosti.

V rámci programu jsme měli zajištěné 2 kulturní programy. První sobotu to byla prohlídka Muzea teroru – Terrorhaza. Po této prohlídce muzea jsme zamířili do ZOO, kde jsme strávili celé odpoledne.

Buda8.JPG

Druhou sobotu nás čekala návštěva Tropicaria, kde jsme si v různě velkých akváriích a teráriích prohlédli všechny možné druhy živočichů a v jednom z akvárií jsme si mohli pohladit rejnoky. Abychom si vodu užili i my, strávili jsme báječné odpoledne v obřím aquaparku Aqua word.

A co stojí v Budapešti za to vidět a co jsme si nenechali ujít? Citadelu se sochou Svobody, hrad Buda a Fisherman's Bastion, rozsáhlou budovou Parlamentu, Baziliku sv. Štěpána, historickou tržnici Central Market Hall, kde je možné nakoupit v přízemí různé druhy klobás, koření - obzvláště papriky a věnce s chilli, chlazené ryby, ovoce a zeleninu a v prvním patře i suvenýry a oblečení.

I když jsme se na rodinu a kamarády těšili, přece jen nám bylo líto, že 3 týdny v Budapešti uběhly tak rychle. Naštěstí máme mnoho fotografií a natočených videí z našich pracovišť i města, která nám budou tuto stáž připomínat.

Buda1.jpg

Buda7.JPG

Buda4.jpg

Erasmus logo.jpg

Autor: Marcela Hasoňová
Vložil/a: Jana Galová