Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Střední průmyslová škola Otrokovice má nové dílny za více než 50 milionů, investorem byl kraj
Přístavba a nově vybavené odborné dílny byly slavnostně otevřeny na Střední průmyslové škole Otrokovice. Vzniklo zde mimo jiné pět nových dílen pro obory Instalatér, Autoopravář, Gumař-plastikář, Autoelektrikář, Autoklempíř, případně i Elektrikář, a dále také upravená autodílna. Investorem akce za 51,5 milionu korun byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy, 45 milionů korun se kraji podařilo získat z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Prohlédl jsem si zmodernizované dílny a jsem překvapen jejich vysokou úrovní. Líbí se mi, že zde studenti začínají od pilky a pilníku a postupují přes starší stroje, jako je třeba tato ruční střihačka na plech až k technice, která je na velmi vysoké úrovni. Tento postup je podle mě velmi správný, protože mladí řemeslníci se zde učí vše od základu, než přejdou na vyšší techniku a nové technologie,“ uvedl při prohlídce nových dílen hejtman Jiří Čunek.

V nově vybudované přístavbě, napojené na školní pavilon A, vznikly kromě pěti samostatných dílen také tři kabinety, čtyři sklady a sociální zázemí pro učitele. Všechny stávající i nové dílny mají bezbariérový přístup. V severní části přístavby byla zbudována dílna-garáž.

Ve stávající budově autodílny byly vybourány původní příčky, rekonstruovány šatny, kabinety učitelů a sociální zařízení. Tím byl prostor rozšířen o pracovní plochu s osazením nových stanovišť stávajících strojních celků, stanoviště plynové soupravy, stanoviště obráběcích strojů, stanoviště pro svařování a pracovních ponků. Do autodílny byl vybudován nový příjezd umožňující vjezd opravovaných vozidel.

Stávající strojní vybavení dílen, tj. brzdová stolice, tři zvedáky, ekomycí box a zařízení pro výměnu pneumatik, zůstalo zachováno. Dílna byla dovybavena zařízením původně umístěným na odloučeném pracovišti v Kvítkovicích. Pro potřeby výuky bylo dále zajištěno také nové obráběcí zařízení.


Zdroj: Zlínský kraj


Autor: Jan Vandík
Vložil/a: Jana Cenková