Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Staroměstští žáci vítězili v přespolním běhu

Dne 2. 10. 2018 reprezentovali SOŠ a Gymnázium ve Starém Městě na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu žáci prvního, druhého a třetího ročníku ve dvou družstvech. Družstva dívek i chlapců podala skvělé výkony a skončila první v okrese. Také v soutěži jednotlivců staroměstští vyčnívali. Aneta Polášková a Dominik Jahoda své závody suverénně vyhráli a na stupních vítězů stál i Jakub Janík.

Za dívčí družstvo soutěžily Aneta Polášková ze 2.E, Jana Žufánková z 1.E, Kateřina Furiková z 1.E, Terezie Ohlídalová z 1.E, Irma Ceremugová z 1.E, Dorka Ševčíková z 1.G a chlapecké družstvo Dominik Jahoda ze 4.S, Jakub Janík ze 3.H, Marek Polášek ze 3.E, David Šenkeřík ze 3.E a Michal Blaha ze 2.G. 

Chlapci i dívky postoupili do krajského kola přespolního běhu, které se konalo 4. 10. 2018 v Trnavě. Tam jela částečně pozměněná sestava chlapců a téměř zcela nová sestava dívek – Ceremugová z 1.E, Zuzana Zálešáková z 1.G, Tereza Jančíková z 1.H, Eliška Černá z 1.H, Dominik Jahoda ze 4.S,Jakub Janík ze 3.H, David Šenkeřík ze 3.E a Filip Jančík ze 3.E.

Trať byla velmi náročná, s velkým převýšením, a konkurence okresních vítězů byla silná. Přesto byli kluci ze Starého Města na bedně – na třetím místě. Dominik Jahoda bojoval o prvenství mezi jednotlivci. Po velkém boji skončil těsně druhý. Našim reprezentantům děkujeme za zviditelnění školy a gratulujeme ke skvělým výkonům.
Autor: Olga Dziack
Vložil/a: Radka Dohnalová