Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Soutěž automechaniků ve Valašských Kloboukách

Dne 13. 3. 2019 proběhlo ve Středním odborném učilišti Valašské Klobouky krajské kolo soutěže Automechanik junior 2019, jehož vyhlašovatelem je MŠMT ČR a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky. Záštitu nad soutěží převzal radní pro školství Zlínského kraje Mgr. Petr Gazdík.

Soutěže se zúčastnilo šest dvoučlenných družstev ze škol Zlínského kraje vyučujících obor Mechanik opravář motorových vozidel.

Náplň soutěže byla rozdělena na 3 části – teoretickou část, která obsahovala 100 vygenerovaných otázek formou testu, poznávací část, kde žáci poznávali různé části a součástky automobilů, měřicí přístroje, nářadí a přípravky. Praktická část obsahovala 7 pracovních úkolů – komunikace s řídicí jednotkou, zjištění a odstranění závady, kontrola přední nápravy a změření geometrie, seřízení světel a kontrola stavu akumulátoru, demontáž a montáž bezdušové pneumatiky, kontrola účinnosti brzd, kontrola emisí vznětového motoru, kontrola stavu brzdové kapaliny a odvzdušnění brzdové soustavy.

Soutěž probíhala v dobře vybavených dílnách školy a měla vysokou úroveň.  SOU Valašské Klobouky reprezentovali žáci třetího ročníku Michal Liška a Josef Filák, kteří se po sečtení všech bodů z jednotlivých úkolů a částí soutěže umístili na 1. a 2. místě, za což jim patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Umístění v pořadí družstev: 1. místo SOU Valašské Klobouky, 2. místo SOU Uherský Brod a 3. místo SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín.

Michal Liška, který se umístil na prvním místě, postupuje do celostátního kola soutěže konané na Service Training Center ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy – Servisní centrum ŠKODA AUTO a.s., Kosmonosy.  Přejeme mu pevné nervy a mnoho úspěchů v náročné soutěži.

Poděkování patří též sponzorům soutěže - ekofarmě Javorník,  Alspu Zlín s.r.o. a Orsák rally sport, dále žákům SOU Valašské Klobouky oboru Kuchař-číšník, kteří se o všechny soutěžící a jejich doprovod skvěle starali po stránce občerstvení a všem, kteří se na organizaci soutěže podíleli.

Autor: Přemysl Jaroš
Vložil/a: Jana Cenková