Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Slavičínští studenti začnou v novém areálu
Projekt IROP půdní vestavby v celkové výši téměř 20 mil. Kč je nyní stavebně ukončen. Slavičínská střední škola zahajuje nový školní rok, který je pro ni naprosto přelomový. 

Po několikaleté přípravě a realizaci získalo Gymnázium Jana Pivečky a Střední odborná škola ve Slavičíně od 1. září 2018 jedny z nejmodernějších prostor ve všech budovách školy ve Zlínském kraji. Bylo dostavěno 4. a 5. patro půdní vestavby na gymnáziu. Této stavbě předcházela rekonstrukce v roce 2017 stávajících podlaží za více jak 12 mil. Kč při opravách vodovodních, odpadních, elektrických a topných rozvodů. Rok před tím byla ukončena celková rekonstrukce budov školy za více jak 50 mil. Kč. 

Slavičínským studentům nyní i v budoucnosti může škola poskytovat vzdělání v nejlepších materiálně technických podmínkách. "Všeobecné a odborné vzdělávání musí spolupracovat a nikoliv si konkurovat, propojenost vzdělávání je zásadní pro další rozvoj nejenom naší střední školy. Reagujeme na technologický vývoj, a proto jsme za poslední roky nejvíce investovali do pomůcek automatizace a robotizace, přírodních věd, strojírenských technologií. Postupně zavádíme metodu CLIL – částečná výuka předmětu v angličtině." uvedl ředitel školy Josef Maryáš.Registrační číslo projektu: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_049/0002607
Název projektu: GJAP a SOŠ Slavičín - Půdní vestavba na budově školy

Záměrem akce bylo využití volného půdního prostoru valbové střechy Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ ve Slavičíně, za účelem rozvoje a zkvalitnění klíčových kompetencí žáků. Cílem školy bylo vytvořit chybějící kapacity pro technické obory s akcentem na cizí jazyky, informační technologie, strojírenské a přírodovědné předměty. Na realizaci projektu byla poskytnuta finanční podpora z Evropské unie.


Autor: Josef Maryáš
Vložil/a: Jana Cenková