Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Setkání 7 zemí v rámci programu Erasmus+ na SPŠ Otrokovice

SPŠ Otrokovice se už několik let úspěšně zapojuje do mezinárodních projektů v rámci evropského programu Erasmus+. Účastní se vzdělávacích akcí v zahraničí, spolupracuje se středními školami napříč Evropou a pořádá mezinárodní setkání studentů s cílem podpořit jejich jazykové znalosti a naučit je spolupráci s vrstevníky z jiných zemí.

Takové setkání studentů a učitelů se uskutečnilo v SPŠ Otrokovice v týdnu od 25. 11. 2018 do 1. 12. 2018. Tato výuková aktivita je součástí právě probíhajícího projektu „Teaching for tomorrow: Flipped learning", který byl odstartován na podzim loňského roku a je aspolufinancován Evropskou Unií. Projekt má za úkol prostřednictvím partnerské spolupráce 7 zemí (Turecka, Lotyšska, Chorvatska, Itálie, Portugalska, Maďarska a České republiky) rozšířit ve vzdělávacím procesu používání nových digitálních technologií a aplikací a začít zavádět do běžné výuky nové moderní výukové metody, jako např. Flipped learning. 

Poté, co se pedagogové na několika předchozích výjezdech s novými metodami seznámili, přijeli studenti se svými učiteli do České republiky, aby zde otestovali působnost nových metod přímo ve vyučovacích hodinách. Učitelé z Itálie, Portugalska, Turecka, Chorvatska a České republiky učili ve třídách s mezinárodním složením studentů chemii, fyziku, biologii a matematiku. Využívali nejen moderní digitální zařízení (počítače, smartphony, tablety atd.), ale i názorné pomůcky v Experimentáriu SPŠ Otrokovice.

Kromě hlavního bodu programu, tedy výuky metodou Flipped learning, nabídl program také přednášku o problematice digitálního občanství nebo o používání LMS (Learning Management Systém) Moodle ve vzdělávání.

Velkým přínosem všech projektových setkání je vždy seznamování s kulturou hostitelského regionu. Zahraniční studenti a pedagogové tak v rámci doprovodného programu nahlédli do chemických laboratoří technologické fakulty.

Proděkanka Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně Jana Semotamová, provedla všechny účastníky novým sídlem, které navrhla světoznámá architektka prof. Eva Jiřičná a které se nachází v samotném centru Zlína. Zahraniční hosté tak měli jedinečnou možnost seznámit se jak s moderní architekturou, tak i se studijními obory fakulty a s prostředím, ve kterém studenti Fakulty humanitních studií žijí.

Videa a prezentace, kterými zahraniční studenti ohodnotili svůj vlastní přínos k celému setkání, měli možnost předvést v zasedací místnosti Zastupitelstva Zlínského kraje v 21. budově ve Zlíně.

V sobotu 1. 12. 2018 setkání skončilo, ale studenti a učitelé ze všech zúčastněných zemí budou v realizaci projektu pokračovat a v dubnu 2019 se setkají v portugalském městě Vialonga.

 

 

 

 

Autor: Dana Mošnovská
Vložil/a: Jana Cenková