Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Střední průmyslová škola Otrokovice pokračuje v podpoře mediální gramotnosti na mezinárodní úrovni

Otrokovická průmyslovka se společně s partnery z dalších pěti evropských zemí účastní projektu Hands on media literacy, financovaného z prostředků programu Erasmus+. Cílem je podpora otevřeného a inovativního vzdělávání v Evropě, rozvoj různých způsobů práce s mládeží v dnešní digitální éře a aktivního občanství. Projekt potrvá do června 2018, součástí jsou workshopy s odborníky na mediální témata, zahraniční výjezdy studentů, na kterých si vyzkouší různé způsoby využití médií, pokusí se porozumět roli médií v současném světě a o své názory a zkušenosti se mohou podělit s vrstevníky z různých zemí.

V listopadu 2017 se konalo v rumunském Pascani třetí projektové setkání na Liceul Economic Tehnologic "Nicolae Iorga" za účasti Dany Mošnovské a Jany Galové. Na setkání se projednávaly záležitosti týkající se projektového managementu, povinností partnerů či implementace jednotlivých činností.

IMG_5182.JPG

Partneři diskutovali témata týkající se mediálního vzdělávání, digitální gramotnosti, připravovali harmonogram dalších kroků a nadcházejících událostí – vzdělávacího týdne pro žáky v Bulharsku v lednu 2018 a závěrečného setkání v Polsku v červnu 2018.

Součástí byla návštěva v hodinách, kulturní vystoupení žáků školy, prohlídka měst Pascani, Iasi a závěrečná evaluace setkání.

IMG_5229.JPG 

IMG_5193.JPG

IMG_5208.JPG

Erasmus logo.jpg

Autor:  
Vložil/a: Jana Galová