Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žáci střední školy hotelové a služeb Kroměříž úspěšně reprezentovali v Drážďanech

U příležitostí zahájení Dnů české a německé kultury, které se konaly 26. 10. - 12. 11. 2017 v Drážďanech, se žáci SŠHS Kroměříž podíleli se svými dospělými německými kolegy na přípravě slavnostního rautu pro 500 hostů. 

Pod vedením učitelek Věry Pospíšilové a Marie Zachové žáci druhého ročníku oboru gastronomie a oboru kuchař-číšník připravovali naši regionální kuchyni. Nabídka pokrmů byla velmi široká, z mnoha druhů pochoutek nechyběly výrobky ze sýrů, mas i zeleniny. Velký úspěch sklidila povidlová omáčka s uzeným jazykem a srnčí na smetaně, hosté měli možnost ochutnat např. také hanácké vdolky a valašské frgály. 

Všichni zúčastnění byli mile překvapeni úrovní mladých kuchařů a nešetřili patřičnou chválou. Velkého obdivu a uznání se dostalo učitelkám i žákům od německých profesionálních kuchařů.  Akce skončila pro naší školu velkým úspěchem. Pro žáky i učitele to byla náročná, ale nezapomenutelná životní zkušenost s motivací pro jejich budoucí profesní rozvoj. Všem, kteří se na akci podíleli děkujeme.

IMG_1251.JPG

Autor: Věra Zezuláková
Vložil/a: Jana Galová