Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Pedagogové ze SPŠ Otrokovice na setkání v Istanbulu

Tři pedagogové ze Střední průmyslové školy Otrokovice se v červenci rozloučili s projektovými partnery na posledním mezinárodním setkání v tureckém Istanbulu. Společná aktivita v rámci projektu Teaching for tomorrow: Flipped learning – Erasmus+ se konala 15. 7. – 20. 7. 2019 a zorganizovala ji partnerská škola Teknik Anadolu Lisesi v Istanbulu. Zúčastnilo se jí kromě Turecka šest zemí - Itálie, Portugalsko, Lotyšsko, Maďarsko, Chorvatsko a Česká Republika.

Dvouletý projekt, který skončí v srpnu 2019, je spolufinancován Evropskou Unií a poskytl pedagogům a studentům SPŠ Otrokovice možnost seznámit se s novými digitálními výukovými metodami, velmi podrobně pak s metodou Flipped learning, tedy obrácená výuka, což je velmi důležité pro digitální generaci studentů i pedagogů.

Na posledním společném setkání projektoví koordinátoři zhodnotili práci celého týmu během dvouleté práce. Prezentovali Metodickou příručku, která byla společně vytvořena a je přehledným průvodcem metodou Flipped learning. Odpovídá na otázky proč, jak, pro koho nebo co dělat.

Velmi zajímavé byly také prezentace o výukových lekcích na jednotlivých školách s použitím nové metody i s využitím ostatních digitálních metod a technologií.

Partneři také společně zkontrolovali všechny projektové úlohy a jejich splnění a dohodli se na jednotlivých bodech závěrečné zprávy.

Kromě pracovní části projektového setkání byla na programu taky poznávací část, plná nádherných istanbulských památek a zajímavostí.

Už teď se všichni těší na další projektovou spolupráci.

 

 

 

Autor: Dana Mošnovská
Vložil/a: Jana Cenková