Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Otrokovické základní školy uspořádaly vědecký kongres

​Ve středu 28. března se na Základní škole TGM Otrokovice uskutečnil I. Dětský vědecký kongres všech tří otrokovických základních škol. Nabídl přihlížejícím hostům i „domácím“ celkem 27 prezentací od 46 žáků, ze 2. – 8. tříd, z různých oblastí přírodních i společenských věd.

„O pořádání kongresu začaly uvažovat již v minulém školním roce hlavní iniciátorky Hana Úlehlová a Šárka Fránková Chytilová, vyučující ZŠ TGM Otrokovice. A tehdy také proběhl tzv. „Nultý ročník dětského vědeckého kongresu“. Vzhledem k tomu, že byl velmi úspěšný, pro žáky i vyučující velmi motivující, rozhodly se uvedené pedagožky vyzvat ke spolupráci i další otrokovické základní školy – ZŠ Mánesovu a ZŠ Trávníky. Letošního I. Dětského vědeckého kongresu se již účastnili žáci ze všech tří otrokovických základních škol,“ uvedla ředitelka ZŠ TGM Marta Zakopalová.

V rámci výuky žáků zvídavých a nadaných, kterým se na školách při společném vzdělávání – inkluzi věnuje pozornost, si uvedení žáci připravili prezentace v Power Pointu, v rozsahu 5–10 minut. Některé prezentace doplnili  atraktivními pokusy, kterými dokládali své poznatky.

„Musíme ocenit nejenom pečlivou přípravu žáků na prezentaci pod vedením vyučujících, rodičů a někdy také prarodičů, ale také jejich finální vystoupení před publikem a přizvanými medii.  Sdělení byla velmi zajímavá, originální, pro všechny přínosná a možná pro některé byla prahem pro profesní zaměření,“ sdělila vedoucí odboru školství a kultury Barbora Šopíková, která vědecký kongres zahájila.
 
„Velký obdiv a dík patří oběma iniciátorkám kongresu za svědomitou přípravu a organizaci. Za podporu celé akce, vedoucí odboru školství a kultury MěÚ Otrokovice Barboře Šopíkové, za finanční pomoc v podobě reprezentačních triček a dárků pro všechny prezentující, a také podniku Continental Barum, který přispěl finanční částkou na občerstvení přítomných,“ sdělila ředitelka ZŠ T. G. Masaryka Marta Zakopalová.  „Věřím, že i následující ročník Dětského vědeckého kongresu v rámci MAP na Otrokovicku bude stejně úspěšný,“ doplnila závěrem.
Autor: Romana Stehlíková
Vložil/a: Jana Cenková