Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejzajímavější školní projekty

​​​Místo pro prezentaci vybraných projektů, akcí, které realizovali nejen pedagogičtí pracovníci, ale také žáci a studenti škol ve Zlínském kraji.

Pracovali učitelé nebo studenti vaší školy na unikátním projektu? Děje se ve vaší škole, organizaci něco zajímavého? Pochlubte se redakci portálu na adrese redakce@zkola.cz!
 
Archiv nejzajímavějších školních projektů z  minulých let naleznete na této stránce.
 

Dětské domovy ve Zlínském kraji.

 

 • Setkání 7 zemí v rámci programu Erasmus+ na SPŠ Otrokovice

  4. 12. 2018, Dana Mošnovská

  SPŠ Otrokovice se už několik let úspěšně zapojuje do mezinárodních projektů v rámci evropského programu Erasmus+. Účastní se vzdělávacích akcí v zahraničí, spolupracuje se středními školami napříč Evropou a pořádá mezinárodní setkání studentů s cílem podpořit jejich jazykové znalosti a naučit je spolupráci s vrstevníky z jiných zemí.
  »Celý článek«

 • Staroměstští gymnazisté sklidili potlesk ve Švédsku

  28. 11. 2018, Soňa Patočková

  V listopadu gymnazisté ze Starého Města na další mobilitě v rámci projektu Erasmus+: Digital teaching in natural scientific subjects předvedli, že i fyzika se dá učit zábavně, moderně, atraktivně a s využitím mobilního telefonu. Během své prezentace testovali studenti a učitelé z pěti států tepelný štít raketoplánu a zkoušeli interaktivní simulace fyzikálních jevů.
  »Celý článek«

 • Technický jarmark na SOU Uherský Brod

  21. 11. 2018, Eva Jurásková

  ​Dne 16. 11. 2018 pořádalo Střední odborné učiliště Uherský Brod ve spolupráci s Hospodářskou komorou Zlínského kraje Technický jarmark, jehož záměrem je zvýšit motivaci žáků 8. a 9. tříd základních škol ke studiu technických oborů.
  »Celý článek«

 • Hejtmanův pohár ve Zlínském kraji získala ZŠ a MŠ Choryně

  12. 11. 2018, Jan Vandík

  ​Slavnostní ocenění škol ze Zlínského kraje, které se letos nejlépe umístily v soutěži Hejtmanův pohár, se uskutečnilo 6. 11. ve Zlíně. Žákům i jejich pedagogům poblahopřál a ceny předal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek společně s Milanem Kočím, předsedou Asociace amatérských sportů ČR, která soutěž od roku 2015 pořádá.
  »Celý článek«

 • Exkurze žáků 9. tříd ZŠ UNESCO Uherské Hradiště do Terezína a Lidic

  12. 11. 2018, Petr Kočíř, Jan Vorba

  Ve dnech 1. a 2. 11. 2018 se 40 žáků devátých tříd ZŠ UNESCO zúčastnilo exkurze do Památníku Terezín a Památníku Lidice. Exkurze se uskutečnila díky spolupráci s Památníkem Lidice a Památníkem Terezín, která se rozvíjí už od roku 2005.
  »Celý článek«

 • Dny otevřených dveří na SOU Uherský Brod

  12. 11. 2018, Eva Jurásková

  V pátek 9. 11. a v sobotu 10. 11. otevřelo Střední odborné učiliště Uherský Brod své dveře budoucím studentům, jejich rodičům a prarodičům, bývalým zaměstnanců, zkrátka všem, kteří se přišli podívat, jak to ve škole vypadá, co se změnilo a co zajímavého se tady děje.
  »Celý článek«

 • SPŠP-COP vysílá své studenty na odborné stáže do zahraničí

  9. 11. 2018, Jáchym Indrst, Jan Gajdošík, Radim Kašpárek, Matěj Březík, David Rašík

  SPŠP- COP se podařilo získat grant pro třítýdenní stáže studentů ekonomického a strojírenského oboru v Anglii. V jejich průběhu účastníci ve školicím středisku organizace Tellus pod dohledem erudovaných odborníků zlepšovali své odborné i jazykové kompetence. Ubytovaní byli v hostitelských rodinách s plnou penzí. Veškeré cestovní i pobytové náklady hradila Evropská unie, studenti navíc dostali i kapesné.
  »Celý článek«

 • Do Gymnázia v Uherském Hradišti přijely významné osobnosti literatury faktu

  29. 10. 2018, Helena Mráčková

  Čeští a slovenští historikové a významní představitelé literatury faktu přijali pozvání Gymnázia Uherské Hradiště, které zorganizovalo Mezinárodní konferenci k 100. výročí společného státu Čechů a Slováků; určena byla učitelům středních škol Zlínského kraje vyučujících dějepis a český jazyk.
  »Celý článek«

 • Procházka 1. republikou na Obchodní akademii v Uherském Hradišti

  26. 10. 2018, Marek Machalík

  ​Vernisáží studentské výstavy Procházka první republikou oslavila uherskohradišťská Obchodní akademie 100. výročí vzniku Československa. Vyvrcholením celé akce bylo zasazení „lípy republiky“ v rámci celostátního projektu Stromy svobody.
  »Celý článek«

 • Den otveřených dveří na SOU ve Valašských Kloboukách

  24. 10. 2018, E. Rohlenová, T. Bělašková

  V pátek 19. října 2018 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách již tradiční Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli dozvědět bližší informace o nabízených učebních oborech i o studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Součástí Dne otevřených dveří byla prohlídka budov, kde probíhá teoretická výuka, ale také přilehlých odborných pracovišť a dílen.
  »Celý článek«

 • Gymnázium Uherský Brod obsadilo 2. místo na ekologické olympiádě

  24. 10. 2018, Jaromír Slavíček

  Reportáž učitele Gymnázia Uherský Brod z ekologické olympiády ve Valašský Kloboukách.
  »Celý článek«

 • Staroměstské fotbalistky zvítězily v republikovém finále

  24. 10. 2018, Benedikt Chybík

  Středoškolačky ze Starého Města jsou nejlepšími fotbalistkami v republice. V úterním republikovém finále o své dominanci přesvědčily deklasováním soupeřek z pražského Jarova. Jeden finálový zápas rozhodnul o tom, kdo si vybojuje účast na mistrovství světa ve fotbale dívek, které je naplánováno na duben 2019 v srbském Bělehradě. Staroměstské studentky do tohoto utkání nastoupily proti pražské střední škole z Jarova.
  »Celý článek«

 • Lípa republiky před zámkem v Pohořelicích

  23. 10. 2018, Libuše Přílučíková

  Žáci a žákyně tří­dy IV. B Základní školy Zlín Male­no­vi­ce vysa­dili před zám­kem v Pohořelicích "lípu repub­li­ky". Všem návštěv­ní­kům bude při­po­mí­nat sté výro­čí vzni­ku repub­li­ky.
  »Celý článek«

 • Žák ZŠ a MŠ Choryně získal cenu ŠKODA Designu

  22. 10. 2018, Blanka Palátová

  Letos již pošesté ŠKODA AUTO Mladá Boleslav vyhlásila pro žáky a žákyně prvního stupně základních škol výtvarnou soutěž v malování nebo modelování „chytrého autíčka budoucnosti". Automobilka soutěží hledá nadějné talenty s cílem podpořit jejich kreativního ducha, vztah k technice i schopnost týmové spolupráce.
  »Celý článek«

 • Prázdniny s vojenskou historií na ZŠ Malenovice

  16. 10. 2018, Libuše Přílučíková

  Žáci třídy IV. B ZŠ Malenovice se zapojili do soutěže „Prázdniny s vojenskou historií", kterou vyhlásilo Ministerstvo obrany, sekce obranné politiky a strategie Pokos (Příprava občanů k obraně státu).
  »Celý článek«

 • Narcisy za židovské dítě umučené v době holocaustu pokvetou u Kostky

  15. 10. 2018, Jaroslava Ševčíková

  Studenti Střední školy Kostka v této době sází v areálu školy narcisky. Inspirováni akcí „The Daffodil Project“ se rozhodli vysázet před školou záhon narcisů s cílem - narcis za židovské dítě umučené v době holocaustu, za dítě, které zemřelo v Terezíně, v koncentračním táboře či při transportech.
  »Celý článek«

 • Slavičínské gymnázium získalo dvě patra v půdní vestavbě

  15. 10. 2018, Josef Maryáš

  Nová půdní vestavba, kde vznikly tří odborné učebny, byla vybudována na Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole Slavičín. Investorem akce byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Využil při tom finanční prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu.
  »Celý článek«

 • Staroměstští žáci vítězili v přespolním běhu

  12. 10. 2018, Olga Dziack

  Dne 2. 10. 2018 reprezentovali SOŠ a Gymnázium ve Starém Městě na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu žáci prvního, druhého a třetího ročníku ve dvou družstvech. Družstva dívek i chlapců podala skvělé výkony a skončila první v okrese. Také v soutěži jednotlivců staroměstští vyčnívali. Aneta Polášková a Dominik Jahoda své závody suverénně vyhráli a na stupních vítězů stál i Jakub Janík.
  »Celý článek«

 • Adaptační kurzy žáků SOU Uherský Brod 2018

  12. 10. 2018, Eva Jurásková

  Co mě čeká na střední škole? Jací budou spolužáci? Kdo bude mým třídním učitelem? Zvládnu všechno to učení?“ Toto jsou určitě otázky, které se honí hlavou každému, kdo nastupuje na novou školu.
  »Celý článek«

 • Pravěk trochu jinak

  10. 10. 2018, Alžběta Zetková

  V letošním roce zahájili studenti 3. E a nových prvních ročníků na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí výuku dějepisu úplně jinak, než bylo doposud zvykem.
  »Celý článek«

 • SPŠ Otrokovice se účastní krajského projektu IKAP

  8. 10. 2018, Jana Cenková

  V měsíci září zahájil své aktivity projekt Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání. Jeho hlavním cílem je zkvalitnit poskytované vzdělávání ve školách na území Zlínského kraje, a to zejména v oblastech polytechnického vzdělávání, čtenářské a matematické gramotnosti,,a v kombinaci s kvalitním kariérovým poradenstvím zvýšit šance absolventů na uplatnění na trhu práce.
  »Celý článek«

 • Ipeľský pohár opět v rukou Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí

  1. 10. 2018, Monika Hlosková

  Rovnou tři poháry z tradičních sportovních turnajů přivezli ze slovenských Šah v pátek 21. září 2018 autobusem Tondy Bargela volejbalistky a fotbalisté Gymnázia Františka Palackého z Valašského Meziříčí. Vítězný double se gymnáziu naposledy podařil před pěti lety v roce 2013 pod vedením Mgr. Vojtěcha Blably a Mgr. Jakuba Holomka.
  »Celý článek«

 • Adaptační kurz SOU Valašské Klobouky na Jelenovské

  24. 9. 2018, Jaroslava Pospíšilová, Eva Rohlenová

  Dne 13. 9. 2018 absolvovali studenti a studentky nově otevřeného oboru Veřejná správa SOU ve Valašských Kloboukách adaptační kurz. Kurz pro ně zorganizovalo slavičínské nízkoprahové zařízení KamPak v krásném prostředí u turistické chaty na Jelenovské.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní módní veletrh STYL / KABO a úspěchy studentů OBUVI

  19. 9. 2018, Radka Dohnalová

  V rámci 52. ročníku módního veletrhu STYL / KABO BVV Brno se odehrálo slavnostní předání cen soutěže pro mladé designéry obuvi Cena Nadace Jana Pivečky 2018. Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště a její žáci se v Brně vyznamenali.
  »Celý článek«

 • OVOV = tři závody = tři vítězství

  12. 9. 2018, Monika Hlosková

  To nejcennější vybojovala Julie Hendrychová z Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí v závěru minulého týdne na Republikovém finále odznaku všestrannosti 2018 v Brně.
  »Celý článek«

 • Uherskohradišťská ZUŠka zve na slavnostní otevření svého nově zrekonstruovaného sídla

  10. 9. 2018, Radka Dohnalová

  Základní umělecká škola Uherské Hradiště úspěšně odstartovala nový školní rok a již jen dny ji dělí od slavnostního otevření budovy na Mariánském náměstí č. p. 125.
  »Celý článek«

 • Mladí angličtináři ze základní školy Křižná převzali Cambridge certifikáty

  5. 9. 2018, Renata Votrubová

  Slavnostní chvíle v úterý 4. září zažívali mladí studenti angličtiny, kteří úspěšně absolvovali testy s hlavičkou Cambridge English Exam. Žákům prestižní jazykové certifikáty předala zástupkyně jazykové školy Hello Monika Javorková společně s ředitelkou školy Milenou Medkovou a místostarostkou města Yvonou Wojaczkovou.
  »Celý článek«

 • Slavičínští studenti začnou v novém areálu

  2. 9. 2018, Josef Maryáš

  Projekt IROP půdní vestavby v celkové výši téměř 20 mil. Kč je nyní stavebně ukončen. Slavičínská střední škola zahajuje nový školní rok, který je pro ni naprosto přelomový.
  »Celý článek«

 • Otevření cesty do Evropy žákům SPŠP-COP Zlín nejen prostřednictvím jazykových kurzů jejich vyučujících

  24. 8. 2018, Kateřina Dvořáková

  SPŠP-COP Zlín patří mezi pracoviště s vysokou profesní úrovní, což v současné době znamená mnohem větší nároky jak na vedení školy, tak na učitele odborného i teoretického vyučování. Aby škola udržela krok se současnými trendy i s konkurencí, snaží se management školy tuto úroveň stále zlepšovat. Apeluje na učitele, aby ve svém přístupu nezkostnatěli, ale naopak stále zlepšovali a inovovali své metody výuky i přístupy. Jednou z možností, jak těchto cílů dosáhnout, je účast na mezinárodních vzdělávacích kurzech, seminářích a stínování v zahraničních školách.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní seminář věnovaný environmentální výchově v Irsku

  25. 7. 2018, Libuše Přílučíková

  Od 2. do 7. července se konal mezinárodní seminář v Irsku v rámci projektu Skrze přírodu k lepšímu životu. Tento projekt je podpořen partnerem Erasmus+ a zúčastnilo se jej 10 učitelů a učitelek z ČR, pět z mateřkých a pět ze základních škol.
  »Celý článek«

 • Uspěch SŠPHZ Uherské Hradiště v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti

  9. 7. 2018, Blanka Kupová

  V polovině června se v Olomouci konalo celostátní kolo prestižní soutěže Středoškolské odborné činnosti. Nad letošním již 40. ročníkem soutěže převzala záštitu předsedkyně Akademie věd České republiky prof. RNDr. Eva Zažímalová.
  »Celý článek«

 • Mimořádný úspěch studentek oboru Designu obuvi

  13. 6. 2018, Jan Pospíšil

  ​Studentky III. ročníku Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti oboru Designu obuvi Vendula Minaříková, Silvie Gajdůšková a Monika Mikulincová postoupily se svým projektem do finále soutěže "Shake the future of the footwear sector".
  »Celý článek«

 • Žáci zlínské ZUŠ se stali kurátory výstavy v krajské galerii

  12. 6. 2018, Alena Babicová

  Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně společně se Základní uměleckou školou ve Zlíně připravila unikátní výstavu, na které se stali kurátory právě žáci ZUŠ. Výstava pojmenovaná příznačně „JSME KURÁTORY!" představí převážně výtvarná díla z období 2. poloviny 20. století až do přelomu nového tisíciletí. K vidění bude v grafickém kabinetu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU od 13. června do 12. srpna.
  »Celý článek«

 • ANIMÁG Kroměříž 2018 zná vítěze

  31. 5. 2018, Jana Vítková

  Pásmem nejlepších krátkých animovaných filmů v průběhu slavnostního vyhlášení ocenění ukončila celostátní soutěž Animág Kroměříž 2018 v úterý 29. května 2018 v kině Nadsklepí v Kroměříži svůj již třetí ročník.
  »Celý článek«

 • Konec roku s eTwinningem na Šafařce

  18. 5. 2018, Hana Břoušková

  Ani jsme se nenadáli a eTwinningu na Šafařce je konec. Ve středu 16. května zakončili žáci 6.A projekt s Finy nazvaný Abeceda mé země a mého rodného města závěrečnou soutěžní videokonferencí a skupinku 6.AB to samé čekalo ve čtvrtek.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní úspěch žáků výtvarného oboru ZUŠ Zdounky

  12. 4. 2018, Norbert Svačina

  ​Mimořádný úspěch zaznamenali žáci výtvarného oboru ZUŠ Zdounky, kteří se zúčastnili 6. Mezinárodní soutěže dětské tvorby v běloruském Minsku.
  »Celý článek«

 • Další úspěch florbalistů ZŠ Šafaříkova

  14. 3. 2018, Petr Garzina

  Družstvo složené z žáků šestých a sedmých tříd ZŠ Šafaříkova se zúčastnilo kvalifikace do celorepublikového turnaje ve florbale.. Ta se konala 27. 2. 2017 opět v hale v Uherském Brodě. Utkala se zde družstva zastupující kraj Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský.
  »Celý článek«