Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejzajímavější školní projekty

​​​Místo pro prezentaci vybraných projektů, akcí, které realizovali nejen pedagogičtí pracovníci, ale také žáci a studenti škol ve Zlínském kraji.

Pracovali učitelé nebo studenti vaší školy na unikátním projektu? Děje se ve vaší škole, organizaci něco zajímavého? Pochlubte se redakci portálu na adrese redakce@zkola.cz!
 
Archiv nejzajímavějších školních projektů z  minulých let naleznete na této stránce.
 

Dětské domovy ve Zlínském kraji.

 

 • Učitel ze ZŠ Unesco z Uherského Hradiště získával informace ve Francii

  6. 12. 2017, Petr Kočíř

  Učitel dějepisu ze ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti Petr Kočíř se zúčastnil ve dnech 23.-27.11.2017 výběrového vzdělávacího semináře v Paříži a Caen s názvem The Holocaust By Bullets on the Occupied Soviet Territories.
  »Celý článek«

 • Žáci střední školy hotelové a služeb Kroměříž úspěšně reprezentovali v Drážďanech

  29. 11. 2017, Věra Zezuláková

  U příležitostí zahájení Dnů české a německé kultury, které se konaly 26. 10. - 12. 11. 2017 v Drážďanech, se žáci SŠHS Kroměříž podíleli se svými dospělými německými kolegy na přípravě slavnostního rautu pro 500 hostů.
  »Celý článek«

 • Stříbrné pásmo z Opavy pro pěvecký sbor valašskomeziříčského gymnázia Basové G

  23. 11. 2017, Jan Těžký

  Pěvecký sbor valašskomeziříčského gymnázia Basové G získal v pěvecké soutěži Opava cantat 2017, která se konala 9.–12. 11.2017, Stříbrné pásmo.
  »Celý článek«

 • Střední průmyslová škola Otrokovice pokračuje v podpoře mediální gramotnosti na mezinárodní úrovni

  13. 11. 2017, Jana Galová

  Otrokovická průmyslovka se společně s partnery z dalších pěti evropských zemí účastní projektu Hands on media literacy, financovaného z prostředků programu Erasmus+. Cílem je podpora otevřeného a inovativního vzdělávání v Evropě, rozvoj různých způsobů práce s mládeží v dnešní digitální éře a aktivního občanství.
  »Celý článek«

 • Kultura, životní styl, tradice. Nový projekt pro studenty i vyučující1

  9. 11. 2017, Silvie Palčíková

  Od září 2017 do června 2019 bude Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město zapojena do evropského projektu Erasmus+ s názvem „Memories will keep us together“. V rámci projektu se Mgr. Soňa Patočková a Mgr. Silvie Palčíková zúčastnily ve dnech 18. – 20. října 2017 tzv. Transnational project meeting ve španělském městě Mataró společně s vyučujícími a projektovými manažery z ostatních partnerských zemí – Španělska, Itálie, Lotyšska, Litvy a Polska.
  »Celý článek«

 • Kvalita potravin nás zajímá

  8. 11. 2017, Věra Kadlecová

  ​Dne 7. listopadu 2017 jsme na Střední škole hotelové a služeb Kroměříž přivítali paní europoslankyni MUDr. Olgu Sehnalovou.
  »Celý článek«

 • Neobvyklý seminář společenských věd

  3. 11. 2017, Natálie Kutálková

  Dne 10. října 2017 navštívila část třídy 3.H domov pro osoby se zdravotním postižením, který se nachází nedaleko Střední odborné školy a Gymnázia Staré Město, a to v ulici Kopánky ve Starém Městě. Návštěva byla součástí semináře společenských věd. Pod vedením paní učitelky Olgy Dziacké jsme se vydali podívat na ty, na které se bohužel často zapomíná.
  »Celý článek«

 • Celostátní soutěž VOŠ Talent

  2. 11. 2017, Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště

  V úterý 10. října uspořádala Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště celostátní soutěž studentů vyšších odborných škol VOŠ Talent.
  »Celý článek«

 • Studenti kroměřížské hotelovky strávili tři "pracovní" týdny v Budapešti

  2. 11. 2017, Marcela Hasoňová

  První říjnový den odjelo deset žáků s pedagogickým dozorem na třítýdenní odbornou stáž do maďarské Budapešti, která byla financována z prostředků programu Erasmus+.
  »Celý článek«

 • Petr Gazdík poblahopřál studentům, kteří excelovali na mistrovství světa v záznamu textů

  2. 11. 2017, Helena Mráčková

  Úspěšné účastníky Mistrovství světa v záznamu a zpracování textů, které se konalo v létě v Berlíně, přijal dnes radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík, aby poblahopřál žákům středních škol Zlínského kraje, konkrétně výpravě z Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí, Gymnázia z Rožnova pod Radhoštěm a Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, k umístění na stupních vítězů a poděkoval učitelům i ředitelům těchto škol, kteří své žáky podporují v rozvíjení této dovednosti.
  »Celý článek«

 • Žáci si užívají volna, učitelé se vzdělávají

  1. 11. 2017, Adriana Juřeníková

  Dne 26. 10. 2017, kdy si studenti Zlínského kraje užívali podzimních prázdnin, uspořádala Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Uherský Brod workshop se zástupci firem zabývajícími se výrobou cnc strojů, frezek a soustruhů.
  »Celý článek«

 • Beseda středoškoláků s velvyslancem ČR v Norském království a Islandské republice

  1. 11. 2017, Iva Mráčková

  V pátek 20. října 2017 navštívil velvyslanec České republiky v Norsku a na Islandu Jaroslav Knot Obchodní akademii v Uherském Hradišti, kde před jednadvaceti lety maturoval. Jeho zajímavou přednášku si vyslechli studenti čtvrtých ročníků.
  »Celý článek«

 • Obchodní akademie Tomáše Bati ve Zlíně oslavila 80. výročí od svého založení

  31. 10. 2017, Vojtěch Gogela

  Významné osmdesáté výročí své existence oslavila škola koncertem, který proběhl v úterý 10. října na náměstí Míru ve Zlíně. S myšlenkou uspořádání akce přišly bývalé absolventky školy a v současné době učitelky odborných předmětů Jana Šilhánová a Alena Horáková, které koncert za podpory vedení školy i zorganizovaly.
  »Celý článek«

 • Otrokovická průmyslovka bude zavádět další inovativní metody do výuky

  26. 10. 2017, Jana Galová

  ​Střední průmyslová škola Otrokovice se účastní mnoha mezinárodních aktivit společně s partnery z různých zemí Evropské unie. V letošním školním roce získala nový dvouletý grant v programu Erasmus+, který je zaměřený na využití moderních technologií, zvýšení digitální gramotnosti používáním web 2.0 nástrojů, web 3.0 technologií a zavedení metody Flipped learning do výuky .
  »Celý článek«

 • Mladí závodníci ze zlínského univerzitního klubu zazářili na mistrovství světa ve sportovním aerobiku

  23. 10. 2017, Petra Šimková

  Závodníci MV TEAM Univerzity Tomáše Bati Zlín se pod vedením trenérky Moniky Váňové zúčastnili ve dnech 17.-19. října 2017 mistrovství světa ve sportovním aerobiku FISAF International v Holandsku, a to s úctyhodným úspěchem. Všichni závodníci se probojovali do finále a přivezli do Zlína tři drahocenné kovy.
  »Celý článek«

 • SPŠ Otrokovice na mezinárodním projektovém setkání v Maďarsku

  19. 10. 2017, Radka Dohnalová

  V druhé polovině října proběhlo mezinárodní projektové setkání zástupců SPŠ Otrokovice s ostatními partnery v Madařsku a projekt se tak přehoupl do své druhé poloviny. Přesně podle plánu se v prostorách partnerské školy Pétera Andráse v maďarském Szeghalomu konalo mezinárodní setkání projektových partnerů z Itálie, Španělska, Turecka, Maďarska a České republiky.
  »Celý článek«

 • Šesťáci z Valašského Meziříčí zažili kousek pravěku

  18. 10. 2017, Karel Adamuška

  V rámci mezinárodního dne archeologie 18. října se šesťáci ze ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí vypravili na zámek Kinských, který pořádal lektorský program pod názvem „Od pračlověka k archeologovi“.
  »Celý článek«

 • Vítězství Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště v mezinárodní fotosoutěži v Německu

  12. 10. 2017, Jan Pospíšil

  Žákyně 4. ročníku oboru Multimédia Terezie Fojtová se úspěšně zúčastnila fotosoutěže Our World Is Beautiful, kterou každoročně pořádá firma Cewe. Terezie zvítězila v kategorii Příroda s fotografií „Run Forest, run!", kterou pořídila při návštěvě Islandu.
  »Celý článek«

 • V zemi „ohně a ledu“

  12. 10. 2017, Marcela Pálková

  Další setkání v rámci mezinárodního projektu Erasmus+ LOAD EASY – DRIVE CLEAN se během září uskutečnilo ve městě Saudarkrokur na Islandu za účasti studentů a učitelů z Německa, Belgie, Norska a také SŠPHZ Uherské Hradiště. Tým SŠPHZ se v průběhu dvou let zabývá výrobou elektrické energie v jednotlivých zemích, společně vyvíjí ekologickou dobíjecí stanici na kola a pracuje na vytvoření brožury, která představí zúčastněné školy.
  »Celý článek«

 • SŠPHZ z Uherského Hradiště vstoupila do nového projektu v rámci programu Erasmus+

  12. 10. 2017, Miroslav Kučera

  První nadnárodní setkání zástupců zapojených škol do projektu „Robotika je hra“ se uskutečnilo v pátek 6. 10. 2017 ve Střední průmyslové škole Myjava.
  »Celý článek«

 • Už tu byli. Bis bald Mettingen!

  9. 10. 2017, Julie Konvičná

  V uplynulém týdnu se studenti z valašskomeziříčského a rožnovského gymnázia stali hostiteli více než dvaceti německých studentů a jejich profesorek z německého města Mettingen.
  »Celý článek«

 • Marie Terezie a baroko

  27. 9. 2017, Libuše Přílučíková

  13. května 1717 se narodila Marie Terezie, jediná panovnice na českém trůnu. V letošním roce jsme si tedy připomněli 300 let od jejího narození. ZŠ Zlín Malenovice, třída Svobody 868 navázala i v letošním školním roce na aktivity z května loňského školního roku a 7 tříd prvního stupně se rozhodlo, že hned v září si toto významné výročí připomene.
  »Celý článek«

 • Zpráva z celorepublikového finále v plavání základních škol

  21. 9. 2017, Blanka Kalendová

  Pro školní rok 2016/17 vyhlásila Asociace školních sportovních klubů ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy novou soutěž v rámci Sportovní ligy základních škol. Jednalo se o první ročník "O pohár ministra školství" v kategorii 3. ročník ZŠ, smíšená kategorie, malé školy a velké školy.
  »Celý článek«

 • Studenti seniorům a senioři studentům

  21. 9. 2017, Vendula Králová

  Do zajímavého mezigeneračního programu s názvem „Vzpomínáme na babiččiny recepty“ se rozhodlo zapojit vedení Integrované střední školy – Centra odborné přípravy své studenty a současně klienty Seniorparku.
  »Celý článek«

 • Valašská olympiáda 2017

  20. 9. 2017, Tomáš Brňovják

  V termínu 12.–13. září 2017 se uskutečnil druhý ročník Valašské olympiády. V letošním roce se této akce zúčastnilo celkem sedm škol z Valašského Meziříčí a okolí – ZŠ Vyhlídka, ZŠ Křižná, ZŠ Masarykova, ZŠ Salvátor, ZŠ Žerotínova, ZŠ Šafaříkova a ZŠ Krhová.
  »Celý článek«

 • Sychrovská základní škola byla vybrána do projektu intenzivní podpory

  15. 9. 2017, Michal Molek

  Jako škola s velkým potenciálem a progresivním přístupem byla Základní škola Vsetín, Sychrov 97 vybrána ve školním roce 2017/2018 jako jediná ve Zlínském kraji do projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích. Cílem projektu je podpořit ředitele a širší vedení škol, kteří usilují o úspěšnou, jasně profilovanou a atraktivní školu pro žáky, rodiče i pedagogy, školu která by šla příkladem ostatním školám v regionu.
  »Celý článek«

 • Angličtina jako záchranná síť

  12. 9. 2017, Josef Beneš

  Výjimečnou studijní příležitost nabízí veřejnosti jazyková škola při meziříčské Integrované střední škole – Centru odborné přípravy. Jako jediná na celém Vsetínsku otevírá v tomto školním roce denní studium angličtiny. Pro velký počet uchazečů bude výuka probíhat ve dvou třídách.
  »Celý článek«

 • Vesele do školy, vesele do knihovny!

  7. 9. 2017, Radka Evjáková

  Od 1. 9. do 7. 10. 2017 můžete zdarma přihlásit do zlínské knihovny své prvňáčky.
  »Celý článek«

 • Studenti skládají maturitu

  7. 9. 2017, Josef Beneš

  Možná ještě větší napětí než děti, které v pondělí poprvé usedly do školních lavic, prožívá v těchto dnech několik desítek středoškoláků z Valašského Meziříčí. V místní Integrované střední škole – Centru odborné přípravy probíhají státní maturitní zkoušky.
  »Celý článek«

 • Vzděláváme se v Evropě – učitelé Obchodní akademie Tomáše Bati Zlín vyrazí na kurzy do zahraničí

  5. 9. 2017, Olga Šilová

  Učitelé OATB Zlín vstoupili do nového projektu Erasmus+ a během následujících dvou let se pojedou vzdělávat do různých zemí Evropské unie. Projekt nese název Teachers‘ European Refreshment II a navazuje na úspěšně ukončený loňský projekt.
  »Celý článek«

 • Kuchařky z Mánesky opět zabodovaly

  29. 8. 2017, Romana Stehlíková

  Třetí místo osmého ročníku celorepublikové soutěže o Nejlepší školní oběd odvezly na konci srpna z Prahy otrokovické kuchařky ze Základní školy Mánesova. Porotu přesvědčily krémovou polévku z pečeného květáku se sojovou smetanou. Jako hlavní jídlo servírovaly pečeného lososa s opraženými mandlovými lupínky a bulgurem s quinoou a grilovanou zeleninou. Přidaly lehký salát z polníčku. Menu doplnily jogurtovým dezertem z červené řepy s banánem a chia semínky.
  »Celý článek«

 • Velký úspěch na Mistrovství světa v Berlíně

  7. 8. 2017, Mičková Pavla

  Ve dnech 22. až 28. července 2017 se v Berlíně konalo mistrovství světa v informatice (záznamu a zpracování textů), pořádané v rámci 51. kongresu světové organizace INTERSTENO, kterého se také zúčastnili žáci Zlínského kraje
  »Celý článek«