Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejzajímavější školní projekty

​​​Místo pro prezentaci vybraných projektů, akcí, které realizovali nejen pedagogičtí pracovníci, ale také žáci a studenti škol ve Zlínském kraji.

Pracovali učitelé nebo studenti vaší školy na unikátním projektu? Děje se ve vaší škole, organizaci něco zajímavého? Pochlubte se redakci portálu na adrese redakce@zkola.cz!
 
Archiv nejzajímavějších školních projektů z  minulých let naleznete na této stránce.
 

Dětské domovy ve Zlínském kraji.

 

 • Vítězství Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště v mezinárodní fotosoutěži v Německu

  12. 10. 2017, Jan Pospíšil

  Žákyně 4. ročníku oboru Multimédia Terezie Fojtová se úspěšně zúčastnila fotosoutěže Our World Is Beautiful, kterou každoročně pořádá firma Cewe. Terezie zvítězila v kategorii Příroda s fotografií „Run Forest, run!", kterou pořídila při návštěvě Islandu.
  »Celý článek«

 • Už tu byli. Bis bald Mettingen!

  9. 10. 2017, Julie Konvičná

  V uplynulém týdnu se studenti z valašskomeziříčského a rožnovského gymnázia stali hostiteli více než dvaceti německých studentů a jejich profesorek z německého města Mettingen.
  »Celý článek«

 • Marie Terezie a baroko

  27. 9. 2017, Libuše Přílučíková

  13. května 1717 se narodila Marie Terezie, jediná panovnice na českém trůnu. V letošním roce jsme si tedy připomněli 300 let od jejího narození. ZŠ Zlín Malenovice, třída Svobody 868 navázala i v letošním školním roce na aktivity z května loňského školního roku a 7 tříd prvního stupně se rozhodlo, že hned v září si toto významné výročí připomene.
  »Celý článek«

 • Zpráva z celorepublikového finále v plavání základních škol

  21. 9. 2017, Blanka Kalendová

  Pro školní rok 2016/17 vyhlásila Asociace školních sportovních klubů ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy novou soutěž v rámci Sportovní ligy základních škol. Jednalo se o první ročník "O pohár ministra školství" v kategorii 3. ročník ZŠ, smíšená kategorie, malé školy a velké školy.
  »Celý článek«

 • Studenti seniorům a senioři studentům

  21. 9. 2017, Vendula Králová

  Do zajímavého mezigeneračního programu s názvem „Vzpomínáme na babiččiny recepty“ se rozhodlo zapojit vedení Integrované střední školy – Centra odborné přípravy své studenty a současně klienty Seniorparku.
  »Celý článek«

 • Valašská olympiáda 2017

  20. 9. 2017, Tomáš Brňovják

  V termínu 12.–13. září 2017 se uskutečnil druhý ročník Valašské olympiády. V letošním roce se této akce zúčastnilo celkem sedm škol z Valašského Meziříčí a okolí – ZŠ Vyhlídka, ZŠ Křižná, ZŠ Masarykova, ZŠ Salvátor, ZŠ Žerotínova, ZŠ Šafaříkova a ZŠ Krhová.
  »Celý článek«

 • Sychrovská základní škola byla vybrána do projektu intenzivní podpory

  15. 9. 2017, Michal Molek

  Jako škola s velkým potenciálem a progresivním přístupem byla Základní škola Vsetín, Sychrov 97 vybrána ve školním roce 2017/2018 jako jediná ve Zlínském kraji do projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích. Cílem projektu je podpořit ředitele a širší vedení škol, kteří usilují o úspěšnou, jasně profilovanou a atraktivní školu pro žáky, rodiče i pedagogy, školu která by šla příkladem ostatním školám v regionu.
  »Celý článek«

 • Angličtina jako záchranná síť

  12. 9. 2017, Josef Beneš

  Výjimečnou studijní příležitost nabízí veřejnosti jazyková škola při meziříčské Integrované střední škole – Centru odborné přípravy. Jako jediná na celém Vsetínsku otevírá v tomto školním roce denní studium angličtiny. Pro velký počet uchazečů bude výuka probíhat ve dvou třídách.
  »Celý článek«

 • Vesele do školy, vesele do knihovny!

  7. 9. 2017, Radka Evjáková

  Od 1. 9. do 7. 10. 2017 můžete zdarma přihlásit do zlínské knihovny své prvňáčky.
  »Celý článek«

 • Studenti skládají maturitu

  7. 9. 2017, Josef Beneš

  Možná ještě větší napětí než děti, které v pondělí poprvé usedly do školních lavic, prožívá v těchto dnech několik desítek středoškoláků z Valašského Meziříčí. V místní Integrované střední škole – Centru odborné přípravy probíhají státní maturitní zkoušky.
  »Celý článek«

 • Vzděláváme se v Evropě – učitelé Obchodní akademie Tomáše Bati Zlín vyrazí na kurzy do zahraničí

  5. 9. 2017, Olga Šilová

  Učitelé OATB Zlín vstoupili do nového projektu Erasmus+ a během následujících dvou let se pojedou vzdělávat do různých zemí Evropské unie. Projekt nese název Teachers‘ European Refreshment II a navazuje na úspěšně ukončený loňský projekt.
  »Celý článek«

 • Kuchařky z Mánesky opět zabodovaly

  29. 8. 2017, Romana Stehlíková

  Třetí místo osmého ročníku celorepublikové soutěže o Nejlepší školní oběd odvezly na konci srpna z Prahy otrokovické kuchařky ze Základní školy Mánesova. Porotu přesvědčily krémovou polévku z pečeného květáku se sojovou smetanou. Jako hlavní jídlo servírovaly pečeného lososa s opraženými mandlovými lupínky a bulgurem s quinoou a grilovanou zeleninou. Přidaly lehký salát z polníčku. Menu doplnily jogurtovým dezertem z červené řepy s banánem a chia semínky.
  »Celý článek«

 • Velký úspěch na Mistrovství světa v Berlíně

  7. 8. 2017, Mičková Pavla

  Ve dnech 22. až 28. července 2017 se v Berlíně konalo mistrovství světa v informatice (záznamu a zpracování textů), pořádané v rámci 51. kongresu světové organizace INTERSTENO, kterého se také zúčastnili žáci Zlínského kraje
  »Celý článek«