Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Nejzajímavější školní projekty

​​​Místo pro prezentaci vybraných projektů, akcí, které realizovali nejen pedagogičtí pracovníci, ale také žáci a studenti škol ve Zlínském kraji.

Pracovali učitelé nebo studenti vaší školy na unikátním projektu? Děje se ve vaší škole, organizaci něco zajímavého? Pochlubte se redakci portálu na adrese redakce@zkola.cz!
 
Archiv nejzajímavějších školních projektů z  minulých let naleznete na této stránce.
 

Dětské domovy ve Zlínském kraji.

 

 • Advent ve znamení kyselice, perníčků a kynutého těsta

  9. 12. 2019, Eva Rohlenová

  První týden v prosinci byl na Středním odborném učilišti Valašské Klobouky plný příprav na blížící se Vánoce. Může se zdát, že nadpis je malinko zavádějící… advent a kyselice? V některých rodinách na Valašsku patří mezi hlavní chod štědrovečerní večeře právě kyselice.
  »Celý článek«

 • Ocenění žáků Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín

  9. 12. 2019, Libuše Pavelková

  Dne 3. 12. 2019 převzali v Praze žáci Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín oboru mechanik –seřizovač z rukou ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka ocenění za výborné výsledky v soutěži programování CNC obráběcích strojů.
  »Celý článek«

 • Mladí designéři 2019

  4. 12. 2019, Ivana Randýsková

  V úterý 26. listopadu 2019 se početná výprava dětí a pedagogů ze ZŠ a MŠ Choryně a vedení obce zúčastnila předávání cen za soutěž Škoda Mladí designéři v Mladé Boleslavi.
  »Celý článek«

 • Třítýdenní odborná stáž žáků Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín

  27. 11. 2019, Marie Ťulpová

  Deset studentů Gymnázia Jana Pivečky a Střední odborné školy ve Slavičíně absolvovalo od 31. 10. 2019 do 20. 11. 2019 třítýdenní odbornou stáž ve Střední odborné škole v rakouském Wolfsbergu. Třítýdenní stáž v rámci Erasmu + byla zaměřena na inovace a moderní trendy ve strojírenství a byla určena pro studenty strojírenského oboru Mechanik-seřizovač 4. ročník.
  »Celý článek«

 • Stáže litevských studentů ve Střední odborné škole Luhačovice

  26. 11. 2019, Jana Šuráňová

  Nejenom naši žáci odjíždí v rámci Erasmus+ na stáže do zahraničních škol, firem, vzdělávacích center, ale také studenti z jiných zemí Evropské Unie sbírají zkušenosti v Luhačovicích.
  »Celý článek«

 • Dějepisná olympiáda gymnázií v Chebu

  22. 11. 2019, Soňa Zabloudilová

  Studentky třídy 3. B Gymnázia Valašské Klobouky – Anna Dorňáková, Nikola Garguláková, Vendula Machalová- v mezinárodním kole Dějepisné olympiády gymnázií v Chebu vystoupily na stříbrnou příčku.
  »Celý článek«

 • Truhlář roku 2019 je ze SŠNO Bystřice pod Hostýnem

  21. 11. 2019, Olga Pastyříková

  Ve dnech 7. – 9. 11. 2019 proběhl na českobudějovickém výstavišti 25. ročník výstavy Vzdělání a řemeslo, který je největší přehlídkou středního odborného a učňovského školství v ČR. V rámci výstavy proběhla i celostátní soutěž Truhlář roku 2019 a rovněž i další soutěže. Střední škola nábytkářská a obchodu Bystřice pod Hostýnem si odnesla mnohá ocenění.
  »Celý článek«

 • Nejsme lhostejní až příliš?

  21. 11. 2019, Věra Zezuláková

  Na ulici leží schoulený starý muž, rukou si přidržuje hlavu a sténá. Na první bližší pohled je vidět proč. Kolem procházejí bez povšimnutí lidé. Nikdo se nezastaví, říkají si opilec, bezdomovec…..
  »Celý článek«

 • Studenti Zlínské filmové školy natočili klipy o aktivním přístupu k stárnutí

  18. 11. 2019, Helena Mráčková

  Spoustu praktických rad, jak se ve zdraví a v celkové životní spokojenosti dožít vysokého věku, se dozvěděli účastníci konference „Aktivní senioři ve Zlínském kraji 2019“, kterou pro zástupce seniorských klubů a organizací z celého regionu uspořádal Zlínský kraj s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí.
  »Celý článek«

 • SPŠ Otrokovice získala ocenění Škola doporučená zaměstnavateli

  15. 11. 2019, Jana Cenková

  Dne 31. 10. se uskutečnil v Kongresovém centru ve Zlíně Veletrh práce a vzdělání 2019, v rámci něhož proběhlo vyhodnocení výsledků soutěže Škola doporučená zaměstnavateli.
  »Celý článek«

 • Hejtmanův pohár 2019 obhájila ZŠ a MŠ Choryně

  12. 11. 2019, Blanka Palátová

  Hejtmanův pohár je soutěž pro všechny základní školy a gymnázia. Soutěžící si v rámci ní prověřují své dovednosti na opičí dráze plné kreativních překážek a plní další zajímavé hejtmanské výzvy. Výsledky letošního ročníku 2019 byly vyhlášeny 6. 11. 2019 v Praze a pozváni byli zástupci prvních tří škol z každého kraje České republiky.
  »Celý článek«

 • Velký úspěch studentek keramiky ze střední odborné školy Luhačovice

  11. 11. 2019, Jana Šuráňová

  V období listopadu je každoročně pořádána celostátní keramická Točířská soutěž, kterou pořádá SUPŠ Bechyně. Letošní 23. ročník probíhal ve dnech 7. - 8. listopadu. Střední odbornou školu Luhačovice reprezentovaly žákyně oboru Design a tvorba keramiky – Nikola Kudrnáčová a Markéta Halbichová, které připravili a doprovodili jejich učitelé: Mgr. Jana Rosinová a ak. sochař Jiří Váp.
  »Celý článek«

 • Za hezký článek do Štrasburku

  11. 11. 2019, Jitka Jurčíková

  Dvě naše žákyně Střední školy hotelové a služeb Kroměříž oboru hotelnictví Tereza Vaňková a Valérie Knotová se zapojily do literární soutěže pro studenty středních škol Zlínského kraje u příležitosti 30. výročí listopadových událostí roku 1989 - 17. listopad po 30 letech očima dnešních studentů.
  »Celý článek«

 • Studenti SOU Valašské Klobouky absolvovali zahraniční odborné stáže v rámci projektu Erasmus+

  11. 11. 2019, Dagmar Machů, Andrea Mlynáriková, Jaromír Lacný

  Střední odborné učiliště Valašské Klobouky se v říjnu letošního roku zúčastnilo projektu Erasmus+, který poskytnul studentkám a studentům zahraniční odborné stáže. Erasmus+ je program EU na podporu vzdělávání, odborné přípravy, mládeže a sportu v Evropě.
  »Celý článek«

 • Střední odborná škola Luhačovice získala Erasmus+ Certifikát mobility

  8. 11. 2019, Jana Šuráňová

  Střední odborné škole Luhačovice se podařilo získat Erasmus+ Certifikát mobility v odborném vzdělávání a přípravě, zařadila se tak mezi 28 škol v České republice, které se jím mohou pyšnit.
  »Celý článek«

 • Exkurze žáků ZŠ UNESCO do Terezína a Lidic

  6. 11. 2019, Petr Kočíř, Jan Vorba

  Ve dnech 31. 10 - 1. 11. 2019 se 45 žáků zejména devátých tříd ZŠ UNESCO zúčastnilo exkurze do bývalého židovského ghetta Terezín a do Památníku Lidice. Exkurze se uskutečnila díky spolupráci s Památníkem Lidice a Památníkem Terezín, která se rozvíjí už od roku 2005.
  »Celý článek«

 • Expedice Rumunsko

  6. 11. 2019, Radka Dohnalová

  Rumunsko. Delta Dunaje. Bahenní sopky. Pohoří Rodna. Spaní ve stanu. Expediční kuchyně. Rodiště slavného Drákuly. To vše a ještě více viděli studenti SOŠ a Gymnázia Staré Město na expedici s poetickým názvem Rumunskem do delty Dunaje. Na zářijovou expedici vyrazilo 32 statečných studentů, kteří během deseti dnů nacestovali téměř 3 400 km.
  »Celý článek«

 • SOU Valašské Klobouky se zapojilo do Projektu Krokus

  5. 11. 2019, Tereza Bělašková

  Letos poprvé se Střední odborné učiliště Valašské Klobouky zapojilo do Projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze.
  »Celý článek«

 • Představení spolupráce škola – firma na SŠNO Bystřice pod Hostýnem

  5. 11. 2019, Olga Pastyříková

  Dne 9. 10. 2019 hostila SŠNO Bystřice pod Hostýnem skupinu zahraničních expertů, kteří se v projektu Zlínského kraje The SENSE účastnili vzdělávací akce zaměřené na spolupráci škol se zaměstnavateli.
  »Celý článek«

 • #100letjsmeOAUH

  4. 11. 2019, Lenka Kluková

  ​V pátek 25. 10. 2019 oslavovala Obchodní akademie Uherské Hradiště dvojité sté výročí. V roce 1919 se tehdejší obchodní škola přejmenovala na Obchodní akademii a zároveň se přestěhovala do budovy č. p. 22 v ulici Nádražní.
  »Celý článek«

 • Konference Průmysl 4.0 a digitální ekonomika

  4. 11. 2019, Lenka Kluková

  ​V pátek 18. října uspořádala Obchodní akademie v Uherském Hradišti ve svém přednáškovém sále konferenci IT s názvem „Průmysl 4.0 a digitální ekonomika".
  »Celý článek«

 • Ekologická olympiáda a postup Gymnázia Uherský Brod do celostátního kola

  4. 11. 2019, Jaromír Slavíček

  Kolektiv mladých ekologů z uherskobrodského gymnázia slaví vítězství v krajském kole ekologické olympiády, a tím postup do republikového finále!
  »Celý článek«

 • Den otevřených dveří na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách

  30. 10. 2019, Eva Rohlenová, Tereza Bělašková

  V pátek 25. října 2019 se uskutečnil první letošní Den otevřených dveří na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách. Podobně jako v loňském roce byl i letos zaměřen na cílovou skupinu žáků 8. a 9. tříd základních škol.
  »Celý článek«

 • Zajímáme se o ekologii a poznáváme svět

  29. 10. 2019, Dana Karlíková

  V pondělí 30. 9. 2019 se vydali studenti a studentky SPŠP-COP Zlín na cestu do Lotyšska na setkání projektu Erasmus+, Save the Future Not Only Today.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní soutěž tradičních zápřeží O pohár Jana arcibiskupa olomouckého v Kroměříži

  8. 10. 2019, Věra Zezuláková

  Střední škola hotelová a služeb Kroměříž se podílela na organizaci a průběhu mezinárodní soutěže tradičních zápřeží.
  »Celý článek«

 • Cíl 100+1 nových dárců překonán!

  24. 9. 2019, Hana Kubišová

  Dne 20. září 2019 se v Uherském Brodě pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a radního Zlínského kraje Mgr. Petra Gazdíka konal happening na podporu Českého národního registru dárců dřeně. Happening pořádala Střední škola-Centrum odborné přípravy technické Uherský Brod ve spolupráci s Městem Uherský Brod a nadačním fondem Naděje.
  »Celý článek«

 • 10. ročník Dne Zlínského kraje na téma „Ochutnejte kraj všemi smysly“

  24. 9. 2019, Otakar Pancner

  V sobotu 21. 9. 2019 se Střední průmyslová škola Otrokovice účastnila jubilejního desátého ročníku Dne Zlínského kraje. Letošní téma „Ochutnej kraj všemi smysly" se podařilo naplnit opravdu velmi úspěšně.
  »Celý článek«

 • Učitelé z podnikatelské školy získali nové zkušenosti v evropských institucích

  20. 9. 2019, David Martinek

  ​Ve školním roce 2018/2019 realizovala Střední škola podnikatelská a Vyšší odborná škola, s. r. o. projekt Učitel v 21. století, který byl podpořen v rámci programu Erasmus+. Na realizaci se podíleli 4 učitelé odborných i humanitních předmětů a také vyučující cizích jazyků.
  »Celý článek«

 • Otrokovické děti vyběhaly bezmála dvacet čtyři tisíc korun

  19. 9. 2019, Vlastimil Bukovjan

  Již podruhé se v Otrokovicích v rámci Evropského týdne mobility uskutečnil charitativní nesoutěžní běh pro Gambii, jehož výtěžek je věnován společnosti Kola pro Afriku.
  »Celý článek«

 • 70 let Gymnázia Valašské Klobouky

  18. 9. 2019, Vedení Gymnázia Valašské Klobouky

  Ano, letos slaví Gymnázium Valašské Klobouky již sedmdesát let od svého založení. Tato významná událost se uskutečnila po mnoha letech snahy představitelů města a široké veřejnosti 1. září 1949 výnosem Ministerstva školství, věd a umění. Tak vznikla první střední škola v tehdejším Valašskoklobouckém okrese.
  »Celý článek«

 • Vynikající výsledky gymnazistů z Valašských Klobouk u státních maturit 2019

  18. 9. 2019, Eva Cepková

  Absolventky a absolventi 4. G třídy Gymnázia ve Valašských Kloboukách dosáhli v jarním termínu státních maturit 2019 vynikajících studijních výsledků. Tento úspěch posunul školu ve srovnávacím žebříčku výsledků státních maturit oboru čtyřleté gymnázium na přední místa mezi všemi 15 gymnázii Zlínského kraje.
  »Celý článek«

 • Studenti SOUVK se zapojili do Street food festivalu ve Valašských Kloboukách

  16. 9. 2019, Eva Rohlenová

  V sobotu 14. září 2019 se žáci a žákyně společně s vyučujícími z oboru Kuchař-číšník ze Středního odborného učiliště Valašské Klobouky zúčastnili již druhého ročníku Street food festivalu.
  »Celý článek«

 • IKAP: polytechnické vzdělávání pro děti MŠ a jejich pedagogy – nyní i ve Zlínském kraji

  28. 8. 2019, Martina Pokorná

  Střední průmyslová škola Otrokovice zahájila realizaci programu „Vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti polytechnických disciplín pro lektorskou činnost v MŠ a ZŠ".
  »Celý článek«

 • Unikátní svět dřeva a Zlepšení komunikačních a manažerských dovedností

  8. 8. 2019, Jana Šuráňová

  Dva nové projekty Erasmus+ začne od podzimu realizovat Střední odborná škola Luhačovice a v následujících 2 letech tak pozitivně ovlivní své žákyně/žáky i pedagožky/pedagogy.
  »Celý článek«

 • Pedagogové ze SPŠ Otrokovice na setkání v Istanbulu

  31. 7. 2019, Dana Mošnovská

  Tři pedagogové ze Střední průmyslové školy Otrokovice se v červenci rozloučili s projektovými partnery na posledním mezinárodním setkání v tureckém Istanbulu.
  »Celý článek«

 • Mistrovství světa v záznamu a zpracování textů Cagliari 2019

  26. 7. 2019, Jonáš Vala

  Studenti rožnovského gymnázia již dlouhodobě patří mezi republikovou špičku v psaní na klávesnici. Jonáš Vala, Johana Valová a Michaela Venclová se na základě výsledků z národních soutěží nominovali na mistrovství světa v záznamu a zpracování textů, konaného 13. – 19. 7. 2019 v italském Cagliari na krásném ostrově Sardinie.
  »Celý článek«

 • Částečné zatmění Měsíce

  19. 7. 2019, Ivo Rohlena

  Studenti GJP Slavičín v rámci svých pravidelných astronomických aktivit pozorovali a dokumentovali 16. července 2019 částečné zatmění Měsíce. Pozorování proběhlo tradičně na modelářském letišti ve Slavičíně za účasti nejen žáků gymnázia, ale i dalších zájemců z řad veřejnosti.
  »Celý článek«

 • Úspěch ZŠ a MŠ Choryně na Holešovské Regatě 2019

  4. 7. 2019, Blanka Palátová

  ZŠ a MŠ Choryně se již pošesté zúčastnila soutěže netradičních plavidel na festivalu Holešovská Regata, který proběhl ve dnech 21. a 22. 6. 2019 a přišlo na něj celkem přes 16 tisíc návštěvníků.
  »Celý článek«

 • Hrad Malenovice, reportáž gymnazistů osloví diváky po celém světě

  1. 7. 2019, Adéla Kousalová

  Miliony diváků ve Spojených státech amerických i dalších zemí světa se již brzy seznámí s hradem Malenovice ve Zlíně. Jako atraktivní cíl pro turisty jej představí studenti místního Gymnázia a Jazykové školy s právem státní zkoušky ve Zlíně. Jejich reportáž se objeví ve vysílání neziskové televize Czech – American TV (CATV), se kterou tato škola spolupracuje.
  »Celý článek«

 • Studenti SPŠP-COP Zlín na projektovém setkání Safnot v Bulharsku

  28. 6. 2019, Kateřina Dvořáková

  Ve dnech 6.–11. června 2019 proběhlo další setkání mezinárodního projektu Save the Future Not Only Today (SAFNOT) financovaného EU prostřednictvím programu Erasmus+. Tentokrát se studenti SPŠP-COP Zlín setkali se svými projektovými partnery z Turecka, Bulharska, Rumunska a Lotyšska v bulharském městě Dobrich.
  »Celý článek«

 • Vítězství v celostátním kole SOČ pro Gymnázium Františka Palackého

  27. 6. 2019, Monika Hlosková

  Hanka Bernhardová Z Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí dosáhla na celostátním finále Středoškolské odborné činnosti jedinečného úspěchu. Se svou prací „Vliv kanonické Wnt signální dráhy na diferenciační potenciál NG2 glií po ischemickém poškození mozku", kterou představila v oboru Zdravotnictví, zvítězila mezi 15 hodnocenými účastníky celostátního kola.
  »Celý článek«

 • SOU Uherský Brod má nejlepšího učitele tělocviku

  26. 6. 2019, Eva Jurásková

  Dne 18. června převzal Mgr. František Juračka, učitel Středního oborného učiliště Uherský Brod, z rukou čelních představitelů Města Uherský Brod významné ocenění – Nejlepší učitel tělocviku 2018/2019.
  »Celý článek«

 • Ve Středoškolské odborné činnosti zabodovala „Drtička dřeva“

  20. 6. 2019, Blanka Kupová

  ​V polovině června se na opavském gymnáziu konala 41. celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti. Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště měla na co navazovat, loni její reprezentanti skončili se svojí prací na 6. místě.
  »Celý článek«

 • Vítězi soutěže Zacíleno na udržitelný rozvoj

  12. 6. 2019, Libuše Přílučíková

  Soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí na začátku dubna 2019 pro žáky a studenty, kteří měli vytvořit krátká videa v nichž by zachytili své představy na 17 Cílů udržitelného rozvoje OSN. Součástí soutěže byla také divácká soutěž. V této kategorii se historicky prvními vítězi stali žáci třídy IV. B Základní školy Zlín-Malenovice, tř. Svobody.
  »Celý článek«

 • ANIMÁG Kroměříž 2019 potvrdil, že animovaný film děti umí a baví

  11. 6. 2019, Jana Vítková

  Pásmem nejlepších krátkých animovaných filmů v průběhu slavnostního vyhlášení ocenění ukončila celostátní soutěž Animág Kroměříž 2019 v úterý 4. června 2019 v kině Nadsklepí v Kroměříži svůj již čtvrtý ročník. Pořadatelé z Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž ve spolupráci s Domem kultury v Kroměříži opět nabídli prostor pro prezentaci tvůrčích animátorských počinů dětí a mládeže ve věku 6 – 19 let.
  »Celý článek«

 • Projekt IREAS „Exekutivní týden“

  10. 6. 2019, Andrea Mišurcová

  ​Dne 20. - 24. 5. 2019 se vybraná skupina 6 žáků třídy 2. A Střední školy hotelové a služeb Kroměříž zúčastnila exekutivního týdne, který byl zaměřený na dovednostní rozvoj žáků a praktické uplatnění v oblastech komunikace, týmové práce, zaměstnání.
  »Celý článek«

 • Projekt „Po Šternberské stezce“ – „Zacíleno na udržitelný rozvoj“

  31. 5. 2019, Libuše Přílučíková

  Blíží se závěr školního roku a to je i období, kdy žáci a žákyně třídy IV. B Základní školy Zlín, tř. Svobody 868 prezentují svůj celoroční projekt. O některých aktivitách jsme již v průběhu školního roku psali. Žáci velmi často vyráží do terénu a proto jim je okolí školy velmi blízké. Vydali se zkoumat jeho historii a objevovat rostliny a živočichy regionální přírody.
  »Celý článek«

 • ANIMÁG Kroměříž 2019 míří do finále – na plátno kina i na Zlín Film Festival

  28. 5. 2019, Jana Vítková

  Letošní 4. ročník celostátní soutěže v animované tvorbě dětí a mládeže odstartoval již na podzim roku 2018 vyhlášením. Postupně v průběhu roku 2019 se před odbornou porotu dostaly desítky krátkých animovaných snímků, které byly roztříděny do šesti kategorií podle věku tvůrců a typu škol, které snímky do soutěže přihlásily.
  »Celý článek«

 • Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště oslavila Mezinárodní den sester

  22. 5. 2019, Pavlína Juráková

  Mezinárodní den ošetřovatelství (Mezinárodní den sester), který se slaví 12. května, je připomínkou narození Florence Nightingale (12. května 1820 – 13. srpna 1910). Jejím největším úspěchem bylo povznesení ošetřovatelství na respektované povolání, zvláště u žen. Její prozíravé reformy ovlivnily podstatu moderní zdravotní péče a její spisy doposud slouží jako zdroje informací.
  »Celý článek«

 • Ocenění žáka SOU Uherský Brod v rámci soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje

  21. 5. 2019, Eva Jurásková

  V rámci vyhlášení soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje byl opětovně oceněn i žák Středního odborného učiliště Uherský Brod. Předání ocenění proběhlo 16. května 2019 v Uherském Brodě a šlo již o XVII. ročník této soutěže.
  »Celý článek«

 • Jubilejní ročník celorepublikové soutěže Sladké opojení

  20. 5. 2019, Lenka Krybusová

  15. května se do Kroměříže sjeli již po patnácté účastníci celostátní soutěže odborných učilišť v cukrářských dovednostech, aby předvedli, čemu se naučili. Letošní téma znělo" Tak jde čas…".
  »Celý článek«

 • Řemeslo má zlaté dno

  17. 5. 2019, Radka Dohnalová

  „ŘEMESLO MÁ ZLATÉ DNO" pod tímto názvem se ve čtvrtek 16. 5. 2019 konal na Středním odborném učilišti Uherský Brod již 7.ročník zábavně propagační hry pro žáky základních škol. Akce, která si klade za cíl popularizaci řemeslných oborů se zúčastnilo téměř 300 žáků z Uherského Brodu a okolí.
  »Celý článek«

 • Férová snídaně v Uherském Brodě

  15. 5. 2019, Alena Ježková

  V soboru 12. května se na 172 místech v České republice uskutečnil již osmý ročník piknikové akce na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů s názvem Férová snídaně.
  »Celý článek«

 • Střední průmyslová škola Otrokovice má nové dílny za více než 50 milionů, investorem byl kraj

  6. 5. 2019, Jan Vandík

  Přístavba a nově vybavené odborné dílny byly slavnostně otevřeny na Střední průmyslové škole Otrokovice. Vzniklo zde mimo jiné pět nových dílen pro obory Instalatér, Autoopravář, Gumař-plastikář, Autoelektrikář, Autoklempíř, případně i Elektrikář, a dále také upravená autodílna. Investorem akce za 51,5 milionu korun byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy, 45 milionů korun se kraji podařilo získat z Integrovaného regionálního operačního programu.
  »Celý článek«

 • Ptáci - žijí tady s námi

  2. 5. 2019, Libuše Přílučíková

  Již čtvrtým rokem se žáci třídy IV. B ZŠ Zlín, třída Svobody zapojují do kampaně ekologické organizace Lísky Vsetín "Ptáci - žijí tady s námi". Třetím rokem se zapojují současně do kampaně ornitologů NE/ZABEZPEČENÁ ZASTÁVKA.
  »Celý článek«

 • Projekt můj první milion zná své letošní vítěze

  30. 4. 2019, Olesja Lancevská

  Celkem 70 podnikatelských záměrů, za nimiž stojí 94 soutěžících. Takový byl zájem o právě skončený 12. ročník projektu Můj první milion.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní projekt SAFNOT v programu ERASMUS + na SPŠP-COP Zlín

  29. 4. 2019, Kateřina Dvořáková

  Ve dnech 11. – 17. dubna Střední průmyslová škola polytechnická – COP Zlín hostila studenty a vyučující z Turecka, Rumunska, Bulharska a Lotyšska na prvním společném setkání projektu SAVE THE FUTURE, NOT ONLY TODAY v rámci programu ERASMUS + zaměřeného na recyklaci.
  »Celý článek«

 • Holky ze Starého Města si vezou šesté místo z mistrovství světa

  29. 4. 2019, Benedikt Chybík

  Ve dnech 6.-14. dubna 2019 se konalo Mistrovství světa ve fotbale středních škol v srbském Bělehradu, kde se děvčata ze SOŠ a Gymnázia Staré Město prala o co možná nejlepší umístění. Ostudu určitě neudělala a po notné dávce sportovní smůly skončila na krásném šestém místě.
  »Celý článek«

 • Den Země připadá na 22. dubna a jeho smyslem je upozornit na ochranu životního prostředí

  24. 4. 2019, Libuše Přílučíková

  Žáci a žákyně třídy IV. B ZŠ Zlín, třída Svobody jsou již čtvrtým rokem partnerskou organizací hradu Lukova, proto se na Den Země vydávají tradičně právě sem. V letošním roce s malým jednodenním zpožděním 23. dubna.
  »Celý článek«

 • Žáci otrokovických základních škol se zúčastní Dětského vědeckého kongresu

  18. 4. 2019, Jitka Kuzmínová

  V úterý 30. dubna 2019 se v dopoledních hodinách uskuteční na ZŠ Mánesova Dětský vědecký kongres. Kongresu se zúčastní žáci všech tří otrokovických základních škol.
  »Celý článek«

 • Gastro Mánes 2019

  16. 4. 2019, Věra Zezuláková

  Ve Střední škole hotelové a služeb Kroměříž se 10. dubna 2019 uskutečnil již 13. ročník celostátní soutěže Gastro Mánes zaměřený na studenou kuchyni. Celá soutěž se nesla v duchu „Vařit se má s úsměvem a s láskou".
  »Celý článek«

 • Na brodském učilišti se soutěžilo o nejlepšího opraváře a malíře

  5. 4. 2019, Eva Jurásková

  Střední odborné učiliště Uherský Brod se stalo hostitelem Mezinárodní soutěže odborných dovedností žáků oborů Opravář zemědělských strojů a Malíř. Nad soutěží převzali záštitu předseda vlády ČR Andrej Babiš, ministr školství Robert Plaga a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Soutěžící v jejich snažení přišli podpořit členové Rady ZK – náměstek hejtmana Jiří Sukop a Miroslav Kašný a další vzácní hosté.
  »Celý článek«

 • Studenti SUPŠ Uherské Hradiště zabodovali v celostátní soutěži Studentský design

  3. 4. 2019, Eva Blahůšková

  Natálie Pospíšilíková u poroty uspěla se svou kolekcí oděvů Proměny s použitím alternativních materiálů. Janu Burkovi pro změnu přinesla vítězství jeho kreslená animace Homo aqualis na téma voda a člověk. Se svými pracemi však zaujaly i další studenti ze Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
  »Celý článek«

 • Baristický kurz

  26. 3. 2019, Kolektiv SOU VK

  Ve dnech 20. a 21. března 2019 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách kurz Baristiky, který byl určen pro další profesní vzdělávání studentů oboru Kuchař-číšník, který má ve škole dlouholetou tradici.
  »Celý článek«

 • Dny pracovních činností v OU Kelč

  22. 3. 2019, Jaroslava Orlová

  Odborné učiliště v Kelči poskytuje vzdělávání žákům se speciálními vzdělávacími potřebami v tříletých učebních oborech a v jednom dvouletém. Škola si je vědoma obtíží, kterým čelí tito žáci, s deficity nejen v kognitivní, ale i motorické či zdravotní oblasti, při výběru vzdělávacího programu, a proto pro ně každoročně připravuje stále více oblíbené Dny pracovních činností.
  »Celý článek«

 • Pozvánka na výstavu o vzdělávání autistických dětí

  20. 3. 2019, Roman Třetina

  Výstavu pořádá Základní škola, Mateřská škola a Praktická škola Vsetín ve spolupráci s Muzeem regionu Valašsko a Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.
  »Celý článek«

 • Máneska pořádá Republikové finále základních škol ve florbalu

  19. 3. 2019, Jana Cenková

  O pohár ministra školství bude v Otrokovicích bojovat dvanáct florbalových týmů v rámci Republikového finále základních škol ve florbalu. Turnaj se uskuteční ve dnech 21. a 22. března 2019 a bude probíhat současně v obou otrokovických sportovních halách.
  »Celý článek«

 • Jírovcová alej u kapličky v Pohořelicích byla vyhlášena Alejí Zlínského kraje 2018

  19. 3. 2019, Libuše Přílučíková

  Žáci a žákyně třídy IV. B ZŠ Zlín, třída Svobody 868 pracují v letošním roce na projektu „Po Šternberské stezce". Navázali tak na své předešlé projekty z minulých let. Objevují regionální historii i krásnou přírodu. V současné době se hodně staví, žáci třídy IV. B se v rámci svého projektu rozhodli upozornit na možnost vybudování turistické stezky, která by mohla být cílem turistických vycházek nejen turistů, ale i rodin s dětmi.
  »Celý článek«

 • Soutěž automechaniků ve Valašských Kloboukách

  14. 3. 2019, Přemysl Jaroš

  Dne 13. 3. 2019 proběhlo ve Středním odborném učilišti Valašské Klobouky krajské kolo soutěže Automechanik junior 2019, jehož vyhlašovatelem je MŠMT ČR a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky. Záštitu nad soutěží převzal radní pro školství Zlínského kraje Mgr. Petr Gazdík.
  »Celý článek«

 • Vícegenerační týmy soutěžily v technické šikovnosti

  11. 3. 2019, Iveta Táborská

  Krajská hospodářská komora Zlínského kraje uspořádala v Experimentariu Střední průmyslové školy Otrokovice 3. Krajské kolo odborné soutěže Talenty pro firmy „T-PROFI". Jde o soutěž vícegeneračních týmů, v nichž jsou zastoupeni žáci základní školy, střední školy a zástupců konkrétní firmy. V tříhodinovém časovém limitu musí družstvo sestrojit funkční technické zařízení podle zadání, a to ze stavebnice Merkur.
  »Celý článek«

 • Českoslovenští letci v RAF

  8. 3. 2019, Petr Kočíř

  Ve dnech 05.03. - 29.03.2019 bude na ZŠ UNESCO Uherské Hradiště umístěna putovní výstava Českoslovenští letci v RAF, která byla do školy zapůjčena Klubem vojenské historie 276th Sqdn. (reenacted) RAF, z. s.
  »Celý článek«

 • Hudební festival středních pedagogických škol

  7. 3. 2019, Jana Vítková

  Kroměříž poprvé hostila významné setkání hudebníků a zpěváků z celé republiky. Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž se stala ve dnech 25. – 27. 2. 2019 pořadatelem již 41. ročníku celostátního Hudebního festivalu středních pedagogických škol.
  »Celý článek«

 • Pokračovací kurz carvingu v thajském stylu v Kroměříži

  4. 3. 2019, Jana Vaňková

  ​Ve dnech 21. a 22. února 2019 se na Střední škole hotelové a služeb v Kroměříži konal POKRAČOVACÍ KURZ CARVINGOVÉ AKADEMIE pod vedením pana Luďka Procházky, vítěze Světové kuchařské olympiády IKA v kategorii kuchařské artistiky.
  »Celý článek«

 • Střední škola Kostka podporuje fair trade

  22. 2. 2019, Jaroslava Ševčíková, učitelka, členka řídící skupiny

  Střední škola Kostka se přidala k dalším třem vsetínským školám, které následovaly město Vsetín, a rozhodla se zabojovat o titul Fairtradová škola. Potenciál k tomu má úžasný.
  »Celý článek«

 • Cukrářka SŠ hotelové a služeb Kroměříž obhájila loňský titul

  11. 2. 2019, Věra Zezuláková

  Mimořádným úspěchem, podobně jako v loňském roce, skončila pro SŠ hotelovou a služeb Kroměříž soutěž odborných dovedností oboru cukrář junior „ O Priessnitzův dortík".
  »Celý článek«

 • Novinářská Fairtrade cesta do Indie

  5. 2. 2019, Věra Kadlecová

  Střední škola hotelová a služeb Kroměříž patří už několik let mezi školy, které nesou označení fairtrade škola. Po celou dobu vyvíjí různé aktivity spojené s šířením této myšlenky. Přečtěte si reportáž pedagožky školy Věry Kadlecová z její Fairtrade cesty do Indie.
  »Celý článek«

 • Studenti ze Slavičína reprezentovali ČR ve Štrasburku

  4. 2. 2019, Josef Maryáš

  ​Pilířem vzdělávání na Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole ve Slavičíně jsou zahraniční aktivity studentů. Poslední lednový týden reprezentovala třída septima Českou republiku v rámci projektu Euroskola na setkání zástupců středních škol ve Štrasburku v parlamentu EU.
  »Celý článek«

 • Proběhlo slavnostní předávání prestižních certifikátů DofE

  4. 2. 2019, Kateřina Patáková

  Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) je prestižní vzdělávací program pro mladé lidi, který podporuje v osobním rozvoji a získávání dovedností uplatnitelných v budoucím životě a práci. Cílem programu je podpořit komplexní rozvoj schopností a dovedností mladých lidí ve věku 14 až 24 let skrze dlouhodobé a pravidelné aktivity ve čtyřech oblastech: rozvoji talentu, sportu, dobrovolnictví a dobrodružné expedici ve třech úrovních (bronzová, stříbrná a zlatá).
  »Celý článek«

 • Máneska představuje logo Republikového finále základních škol ve florbalu

  31. 1. 2019, Radka Dohnalová

  ​Jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí, které bude Základní škola Mánesova v nejbližší době pořádat, je bezesporu Republikové finále základních škol ve florbalu. Ve dnech 21. – 22. března 2019 se v Otrokovicích sejde na 180 nejlepších florbalistů základních škol České republiky, aby změřili své síly a utkali se o Pohár ministra školství v rámci Sportovní ligy základních škol.
  »Celý článek«

 • Proběhla konference vyučujících Dějin výtvarné kultury

  28. 1. 2019, Věra Gabrhelíková

  ​V pátek 25. ledna 2019 proběhlo ve velké kreslírně SUPŠ Uherské Hradiště setkání vyučujících Dějin výtvarné kultury. Akce se zúčastnilo celkem 38 učitelek a učitelů, kteří přijeli z celé České republiky.
  »Celý článek«

 • Studenti Gymnázia Slavičín pozorovali zatmění Měsíce

  22. 1. 2019, Ivo Rohlena

  Studenti Gymnázia Jana Pivečky Slavičín v rámci svých pravidelných astronomických aktivit pozorovali a dokumentovali 21. ledna 2019 úplné zatmění Měsíce.
  »Celý článek«

 • SUPŠ Uherské Hradiště slaví 80 let

  7. 1. 2019, Eva Blahůšková

  Výstava instalovaná v prostorech Nového Kláštera v Napajedlích představí na slavnostní vernisáži 17. ledna 2019, laické i odborné veřejnosti komorní kolekci z prací současných pedagogů Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Prezentace vybraných autorů je součástí výstavního projektu oslav osmdesátiletého výročí založení této významné vzdělávací instituce.
  »Celý článek«

 • Daruj radost

  20. 12. 2018, Věra Zezuláková

  To byl název prvního ročníku vánočního charitativního bazaru na Střední škole hotelové a služeb Kroměříž, který se konal 18. prosince. Donést a zakoupit jste zde mohli oblečení, obuv, hračky, knížky a jiné drobnosti.
  »Celý článek«

 • Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ

  17. 12. 2018, Pavel Hrabina

  Dne 4. prosince 2018 proběhl na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách 1. ročník soutěže „Vánoční soutěž zručnosti pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ".
  »Celý článek«

 • Pracovat je normální

  14. 12. 2018, Eva Jurásková

  Pod tímto výstižným názvem proběhl 12. 12. 2018 na Středním odborném učilišti v Uherském Brodě 8. ročník dovedností soutěže žáků Praktických škol ze Zlínského a Jihomoravského kraje.
  »Celý článek«

 • Setkání 7 zemí v rámci programu Erasmus+ na SPŠ Otrokovice

  4. 12. 2018, Dana Mošnovská

  SPŠ Otrokovice se už několik let úspěšně zapojuje do mezinárodních projektů v rámci evropského programu Erasmus+. Účastní se vzdělávacích akcí v zahraničí, spolupracuje se středními školami napříč Evropou a pořádá mezinárodní setkání studentů s cílem podpořit jejich jazykové znalosti a naučit je spolupráci s vrstevníky z jiných zemí.
  »Celý článek«

 • Staroměstští gymnazisté sklidili potlesk ve Švédsku

  28. 11. 2018, Soňa Patočková

  V listopadu gymnazisté ze Starého Města na další mobilitě v rámci projektu Erasmus+: Digital teaching in natural scientific subjects předvedli, že i fyzika se dá učit zábavně, moderně, atraktivně a s využitím mobilního telefonu. Během své prezentace testovali studenti a učitelé z pěti států tepelný štít raketoplánu a zkoušeli interaktivní simulace fyzikálních jevů.
  »Celý článek«

 • Technický jarmark na SOU Uherský Brod

  21. 11. 2018, Eva Jurásková

  ​Dne 16. 11. 2018 pořádalo Střední odborné učiliště Uherský Brod ve spolupráci s Hospodářskou komorou Zlínského kraje Technický jarmark, jehož záměrem je zvýšit motivaci žáků 8. a 9. tříd základních škol ke studiu technických oborů.
  »Celý článek«

 • Hejtmanův pohár ve Zlínském kraji získala ZŠ a MŠ Choryně

  12. 11. 2018, Jan Vandík

  ​Slavnostní ocenění škol ze Zlínského kraje, které se letos nejlépe umístily v soutěži Hejtmanův pohár, se uskutečnilo 6. 11. ve Zlíně. Žákům i jejich pedagogům poblahopřál a ceny předal hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek společně s Milanem Kočím, předsedou Asociace amatérských sportů ČR, která soutěž od roku 2015 pořádá.
  »Celý článek«

 • Exkurze žáků 9. tříd ZŠ UNESCO Uherské Hradiště do Terezína a Lidic

  12. 11. 2018, Petr Kočíř, Jan Vorba

  Ve dnech 1. a 2. 11. 2018 se 40 žáků devátých tříd ZŠ UNESCO zúčastnilo exkurze do Památníku Terezín a Památníku Lidice. Exkurze se uskutečnila díky spolupráci s Památníkem Lidice a Památníkem Terezín, která se rozvíjí už od roku 2005.
  »Celý článek«

 • Dny otevřených dveří na SOU Uherský Brod

  12. 11. 2018, Eva Jurásková

  V pátek 9. 11. a v sobotu 10. 11. otevřelo Střední odborné učiliště Uherský Brod své dveře budoucím studentům, jejich rodičům a prarodičům, bývalým zaměstnanců, zkrátka všem, kteří se přišli podívat, jak to ve škole vypadá, co se změnilo a co zajímavého se tady děje.
  »Celý článek«

 • SPŠP-COP vysílá své studenty na odborné stáže do zahraničí

  9. 11. 2018, Jáchym Indrst, Jan Gajdošík, Radim Kašpárek, Matěj Březík, David Rašík

  SPŠP- COP se podařilo získat grant pro třítýdenní stáže studentů ekonomického a strojírenského oboru v Anglii. V jejich průběhu účastníci ve školicím středisku organizace Tellus pod dohledem erudovaných odborníků zlepšovali své odborné i jazykové kompetence. Ubytovaní byli v hostitelských rodinách s plnou penzí. Veškeré cestovní i pobytové náklady hradila Evropská unie, studenti navíc dostali i kapesné.
  »Celý článek«

 • Do Gymnázia v Uherském Hradišti přijely významné osobnosti literatury faktu

  29. 10. 2018, Helena Mráčková

  Čeští a slovenští historikové a významní představitelé literatury faktu přijali pozvání Gymnázia Uherské Hradiště, které zorganizovalo Mezinárodní konferenci k 100. výročí společného státu Čechů a Slováků; určena byla učitelům středních škol Zlínského kraje vyučujících dějepis a český jazyk.
  »Celý článek«

 • Procházka 1. republikou na Obchodní akademii v Uherském Hradišti

  26. 10. 2018, Marek Machalík

  ​Vernisáží studentské výstavy Procházka první republikou oslavila uherskohradišťská Obchodní akademie 100. výročí vzniku Československa. Vyvrcholením celé akce bylo zasazení „lípy republiky“ v rámci celostátního projektu Stromy svobody.
  »Celý článek«

 • Den otveřených dveří na SOU ve Valašských Kloboukách

  24. 10. 2018, E. Rohlenová, T. Bělašková

  V pátek 19. října 2018 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách již tradiční Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli dozvědět bližší informace o nabízených učebních oborech i o studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Součástí Dne otevřených dveří byla prohlídka budov, kde probíhá teoretická výuka, ale také přilehlých odborných pracovišť a dílen.
  »Celý článek«

 • Gymnázium Uherský Brod obsadilo 2. místo na ekologické olympiádě

  24. 10. 2018, Jaromír Slavíček

  Reportáž učitele Gymnázia Uherský Brod z ekologické olympiády ve Valašský Kloboukách.
  »Celý článek«

 • Staroměstské fotbalistky zvítězily v republikovém finále

  24. 10. 2018, Benedikt Chybík

  Středoškolačky ze Starého Města jsou nejlepšími fotbalistkami v republice. V úterním republikovém finále o své dominanci přesvědčily deklasováním soupeřek z pražského Jarova. Jeden finálový zápas rozhodnul o tom, kdo si vybojuje účast na mistrovství světa ve fotbale dívek, které je naplánováno na duben 2019 v srbském Bělehradě. Staroměstské studentky do tohoto utkání nastoupily proti pražské střední škole z Jarova.
  »Celý článek«

 • Lípa republiky před zámkem v Pohořelicích

  23. 10. 2018, Libuše Přílučíková

  Žáci a žákyně tří­dy IV. B Základní školy Zlín Male­no­vi­ce vysa­dili před zám­kem v Pohořelicích "lípu repub­li­ky". Všem návštěv­ní­kům bude při­po­mí­nat sté výro­čí vzni­ku repub­li­ky.
  »Celý článek«

 • Žák ZŠ a MŠ Choryně získal cenu ŠKODA Designu

  22. 10. 2018, Blanka Palátová

  Letos již pošesté ŠKODA AUTO Mladá Boleslav vyhlásila pro žáky a žákyně prvního stupně základních škol výtvarnou soutěž v malování nebo modelování „chytrého autíčka budoucnosti". Automobilka soutěží hledá nadějné talenty s cílem podpořit jejich kreativního ducha, vztah k technice i schopnost týmové spolupráce.
  »Celý článek«

 • Prázdniny s vojenskou historií na ZŠ Malenovice

  16. 10. 2018, Libuše Přílučíková

  Žáci třídy IV. B ZŠ Malenovice se zapojili do soutěže „Prázdniny s vojenskou historií", kterou vyhlásilo Ministerstvo obrany, sekce obranné politiky a strategie Pokos (Příprava občanů k obraně státu).
  »Celý článek«

 • Narcisy za židovské dítě umučené v době holocaustu pokvetou u Kostky

  15. 10. 2018, Jaroslava Ševčíková

  Studenti Střední školy Kostka v této době sází v areálu školy narcisky. Inspirováni akcí „The Daffodil Project“ se rozhodli vysázet před školou záhon narcisů s cílem - narcis za židovské dítě umučené v době holocaustu, za dítě, které zemřelo v Terezíně, v koncentračním táboře či při transportech.
  »Celý článek«

 • Slavičínské gymnázium získalo dvě patra v půdní vestavbě

  15. 10. 2018, Josef Maryáš

  Nová půdní vestavba, kde vznikly tří odborné učebny, byla vybudována na Gymnáziu Jana Pivečky a Střední odborné škole Slavičín. Investorem akce byl Zlínský kraj, který je zřizovatelem školy. Využil při tom finanční prostředky z Integrovaného regionálního operačního programu.
  »Celý článek«

 • Staroměstští žáci vítězili v přespolním běhu

  12. 10. 2018, Olga Dziack

  Dne 2. 10. 2018 reprezentovali SOŠ a Gymnázium ve Starém Městě na okresním kole přespolního běhu v Uherském Ostrohu žáci prvního, druhého a třetího ročníku ve dvou družstvech. Družstva dívek i chlapců podala skvělé výkony a skončila první v okrese. Také v soutěži jednotlivců staroměstští vyčnívali. Aneta Polášková a Dominik Jahoda své závody suverénně vyhráli a na stupních vítězů stál i Jakub Janík.
  »Celý článek«

 • Adaptační kurzy žáků SOU Uherský Brod 2018

  12. 10. 2018, Eva Jurásková

  Co mě čeká na střední škole? Jací budou spolužáci? Kdo bude mým třídním učitelem? Zvládnu všechno to učení?“ Toto jsou určitě otázky, které se honí hlavou každému, kdo nastupuje na novou školu.
  »Celý článek«

 • Pravěk trochu jinak

  10. 10. 2018, Alžběta Zetková

  V letošním roce zahájili studenti 3. E a nových prvních ročníků na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí výuku dějepisu úplně jinak, než bylo doposud zvykem.
  »Celý článek«

 • SPŠ Otrokovice se účastní krajského projektu IKAP

  8. 10. 2018, Jana Cenková

  V měsíci září zahájil své aktivity projekt Implementace Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání. Jeho hlavním cílem je zkvalitnit poskytované vzdělávání ve školách na území Zlínského kraje, a to zejména v oblastech polytechnického vzdělávání, čtenářské a matematické gramotnosti,,a v kombinaci s kvalitním kariérovým poradenstvím zvýšit šance absolventů na uplatnění na trhu práce.
  »Celý článek«

 • Ipeľský pohár opět v rukou Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí

  1. 10. 2018, Monika Hlosková

  Rovnou tři poháry z tradičních sportovních turnajů přivezli ze slovenských Šah v pátek 21. září 2018 autobusem Tondy Bargela volejbalistky a fotbalisté Gymnázia Františka Palackého z Valašského Meziříčí. Vítězný double se gymnáziu naposledy podařil před pěti lety v roce 2013 pod vedením Mgr. Vojtěcha Blably a Mgr. Jakuba Holomka.
  »Celý článek«

 • Adaptační kurz SOU Valašské Klobouky na Jelenovské

  24. 9. 2018, Jaroslava Pospíšilová, Eva Rohlenová

  Dne 13. 9. 2018 absolvovali studenti a studentky nově otevřeného oboru Veřejná správa SOU ve Valašských Kloboukách adaptační kurz. Kurz pro ně zorganizovalo slavičínské nízkoprahové zařízení KamPak v krásném prostředí u turistické chaty na Jelenovské.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní módní veletrh STYL / KABO a úspěchy studentů OBUVI

  19. 9. 2018, Radka Dohnalová

  V rámci 52. ročníku módního veletrhu STYL / KABO BVV Brno se odehrálo slavnostní předání cen soutěže pro mladé designéry obuvi Cena Nadace Jana Pivečky 2018. Střední uměleckoprůmyslová škola Uherské Hradiště a její žáci se v Brně vyznamenali.
  »Celý článek«

 • OVOV = tři závody = tři vítězství

  12. 9. 2018, Monika Hlosková

  To nejcennější vybojovala Julie Hendrychová z Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí v závěru minulého týdne na Republikovém finále odznaku všestrannosti 2018 v Brně.
  »Celý článek«

 • Uherskohradišťská ZUŠka zve na slavnostní otevření svého nově zrekonstruovaného sídla

  10. 9. 2018, Radka Dohnalová

  Základní umělecká škola Uherské Hradiště úspěšně odstartovala nový školní rok a již jen dny ji dělí od slavnostního otevření budovy na Mariánském náměstí č. p. 125.
  »Celý článek«

 • Mladí angličtináři ze základní školy Křižná převzali Cambridge certifikáty

  5. 9. 2018, Renata Votrubová

  Slavnostní chvíle v úterý 4. září zažívali mladí studenti angličtiny, kteří úspěšně absolvovali testy s hlavičkou Cambridge English Exam. Žákům prestižní jazykové certifikáty předala zástupkyně jazykové školy Hello Monika Javorková společně s ředitelkou školy Milenou Medkovou a místostarostkou města Yvonou Wojaczkovou.
  »Celý článek«

 • Slavičínští studenti začnou v novém areálu

  2. 9. 2018, Josef Maryáš

  Projekt IROP půdní vestavby v celkové výši téměř 20 mil. Kč je nyní stavebně ukončen. Slavičínská střední škola zahajuje nový školní rok, který je pro ni naprosto přelomový.
  »Celý článek«

 • Otevření cesty do Evropy žákům SPŠP-COP Zlín nejen prostřednictvím jazykových kurzů jejich vyučujících

  24. 8. 2018, Kateřina Dvořáková

  SPŠP-COP Zlín patří mezi pracoviště s vysokou profesní úrovní, což v současné době znamená mnohem větší nároky jak na vedení školy, tak na učitele odborného i teoretického vyučování. Aby škola udržela krok se současnými trendy i s konkurencí, snaží se management školy tuto úroveň stále zlepšovat. Apeluje na učitele, aby ve svém přístupu nezkostnatěli, ale naopak stále zlepšovali a inovovali své metody výuky i přístupy. Jednou z možností, jak těchto cílů dosáhnout, je účast na mezinárodních vzdělávacích kurzech, seminářích a stínování v zahraničních školách.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní seminář věnovaný environmentální výchově v Irsku

  25. 7. 2018, Libuše Přílučíková

  Od 2. do 7. července se konal mezinárodní seminář v Irsku v rámci projektu Skrze přírodu k lepšímu životu. Tento projekt je podpořen partnerem Erasmus+ a zúčastnilo se jej 10 učitelů a učitelek z ČR, pět z mateřkých a pět ze základních škol.
  »Celý článek«

 • Uspěch SŠPHZ Uherské Hradiště v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti

  9. 7. 2018, Blanka Kupová

  V polovině června se v Olomouci konalo celostátní kolo prestižní soutěže Středoškolské odborné činnosti. Nad letošním již 40. ročníkem soutěže převzala záštitu předsedkyně Akademie věd České republiky prof. RNDr. Eva Zažímalová.
  »Celý článek«

 • Mimořádný úspěch studentek oboru Designu obuvi

  13. 6. 2018, Jan Pospíšil

  ​Studentky III. ročníku Střední umělecko-průmyslové školy v Uherském Hradišti oboru Designu obuvi Vendula Minaříková, Silvie Gajdůšková a Monika Mikulincová postoupily se svým projektem do finále soutěže "Shake the future of the footwear sector".
  »Celý článek«

 • Žáci zlínské ZUŠ se stali kurátory výstavy v krajské galerii

  12. 6. 2018, Alena Babicová

  Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně společně se Základní uměleckou školou ve Zlíně připravila unikátní výstavu, na které se stali kurátory právě žáci ZUŠ. Výstava pojmenovaná příznačně „JSME KURÁTORY!" představí převážně výtvarná díla z období 2. poloviny 20. století až do přelomu nového tisíciletí. K vidění bude v grafickém kabinetu ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU od 13. června do 12. srpna.
  »Celý článek«

 • ANIMÁG Kroměříž 2018 zná vítěze

  31. 5. 2018, Jana Vítková

  Pásmem nejlepších krátkých animovaných filmů v průběhu slavnostního vyhlášení ocenění ukončila celostátní soutěž Animág Kroměříž 2018 v úterý 29. května 2018 v kině Nadsklepí v Kroměříži svůj již třetí ročník.
  »Celý článek«

 • Konec roku s eTwinningem na Šafařce

  18. 5. 2018, Hana Břoušková

  Ani jsme se nenadáli a eTwinningu na Šafařce je konec. Ve středu 16. května zakončili žáci 6.A projekt s Finy nazvaný Abeceda mé země a mého rodného města závěrečnou soutěžní videokonferencí a skupinku 6.AB to samé čekalo ve čtvrtek.
  »Celý článek«

 • Mezinárodní úspěch žáků výtvarného oboru ZUŠ Zdounky

  12. 4. 2018, Norbert Svačina

  ​Mimořádný úspěch zaznamenali žáci výtvarného oboru ZUŠ Zdounky, kteří se zúčastnili 6. Mezinárodní soutěže dětské tvorby v běloruském Minsku.
  »Celý článek«

 • Další úspěch florbalistů ZŠ Šafaříkova

  14. 3. 2018, Petr Garzina

  Družstvo složené z žáků šestých a sedmých tříd ZŠ Šafaříkova se zúčastnilo kvalifikace do celorepublikového turnaje ve florbale.. Ta se konala 27. 2. 2017 opět v hale v Uherském Brodě. Utkala se zde družstva zastupující kraj Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský.
  »Celý článek«

 • Strom přání a dobročinný bazárek na Žerotínce

  4. 3. 2019, Aleš Linduška

  Adventní čas je plný očekávání, předvánoční přání proto plní žákům ZŠ Žerotínova už od bronzové neděle strom přání. Děti jej společně nazdobily a jsou na něm dobroty pro ptáčky. Předvánoční čas je také dobou dobročinnosti, proto učitelé školy společně se svými žáky připravili odpoledne ve čtvrtek 13. prosince dobročinný bazárek a vánoční jarmark, výtěžek z těchto akcí pomůže projektu Adopce na dálku pro děti z Bangladéše.
  »Celý článek«