Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Žák ZŠ a MŠ Choryně získal cenu ŠKODA Designu

Letos již pošesté ŠKODA AUTO Mladá Boleslav vyhlásila pro žáky a žákyně prvního stupně základních škol výtvarnou soutěž v malování nebo modelování „chytrého autíčka budoucnosti". Automobilka soutěží hledá nadějné talenty s cílem podpořit jejich kreativního ducha, vztah k technice i schopnost týmové spolupráce.

Přesně 531 výtvorů (387 obrázků a 144 modelů) z celé České republiky se ucházelo o vítězství. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: školní týmy a jednotlivci, v obou pak v podkategoriích 2D a 3D.

ZŠ a MŠ Choryně se zúčastnila této soutěže poprvé a hned zaznamenala velký úspěch – Cenu ŠKODA Designu. Z celkem sedmi udělovaných cen tuto získal žák 2. ročníku ZŠ a MŠ Choryně Adrian Palát.  Největší odměnou – součástí výhry byl zájezd pro celou třídu (v tomto případě školu) do Muzea ŠKODA v Mladé Boleslavi. Organizátor vyslal pro všechny autobus, připravil slavnostní vyhlášení, bohatý doprovodný programem i občerstvení.

Celým dnem „Mladí designéři 2018" 18. října provázel moderátor a zpěvák Adam Mišík. Na úvod děti shlédly vystoupení dětského pěveckého sboru PAPRSEK, poté učňové ze ŠKODA AUTO Středního odborného učiliště strojírenského představili vozy AZUBI. Po slavnostním vyhlášení se konal koncert Adama Mišíka, prohlídka expozic ŠKODA Muzea, včetně ukázek technik tvorby v designerské dílně se zábavnými workshopy a dopravní výchova v rámci preventivního programu Bezpečný pátek pro bezpečnější české silnice.

Jednou z oceněných škol za model 3D byla také ze Zlínského kraje, Základní škola Horní Lideč, s kterou si ZŠ a MŠ CHoryně vzájemně pogratulovali a navázali přátelství.

Výlet se všem velmi líbil, pro mnohé šlo o jedinečnou příležitost se do společnosti ŠKODA podívat a už se všichni těší na další ročník soutěže, kterého se opět děti chtějí zúčastnit.
         Foto: Ivana Randýsková

Autor: Blanka Palátová
Vložil/a: Jana Cenková