Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Mezinárodní setkání studentů SPŠ Otrokovice v Bulharsku
,,Hands of media literacy“ je název projektu, který je zaměřený na média ovlivňující naše každodenní životy. Díky tomuto projektu, financovanému z programu Erasmus+, se skupina českých studentů v červnu 2017 vzdělávala v Turecku s vrstevníky z Polska, Lotyšska, Bulharska, Rumunska a Turecka. V lednu 2018 proběhlo další setkání - tentokrát v bulharském hlavním městě Sofia.
V Sofii se setkalo 36 studentů a 12 učitelů z partnerských zemí. Vzdělávací aktivita se konala od 28. 1. do 3. 2. 2018. Celý projektový týden byl plně nabitý programem. Probíhaly zde přednášky o fotografování nebo o tvoření krátkého filmu. Navštívili jsme národní televizní studio, poznali a naučili jsme se národní bulharský tanec. Také jsme se seznámili s velkým množstvím nádherných památek v Sofii. V našem programu byla také zahrnuta prohlídka muzeí, kde jsme mohli obdivovat bohatou historii Bulharska. Poslední den jsme společně s celým naším projektovým týmem navštívili zdejší vysoké a rozlehlé hory Vitoša, ze kterých byl nádherný výhled na Sofii.
Během celého týdne jsme fotografovali a natáčeli zajímavá místa a poté vytvořili video ,,Sofia through my eyes“, které jsme prezentovali na půdě Evropském parlamentu. Tady jsme také předvedli své herecké a režisérské umění v krátkých představeních na téma „Věda na jevišti“.
Jsem ráda, že se naše škola intenzivně zapojuje do mezinárodní spolupráce. Celý projekt „Hands on media literacy“ je velmi poučný a zajímavý a nejen za studenty z České republiky mohu říct, že to bylo úžasné a nezapomenutelné setkání a že se všichni těšíme na další projektové aktivity.
Pavlína Kopřivová, studentka 3. A, SPŠ Otrokovice


Autor: Pavlína Kopřivová
Vložil/a: Jana Cenková