Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Jubilejní ročník celorepublikové soutěže Sladké opojení

15. května se do Kroměříže sjeli již po patnácté účastníci celostátní soutěže odborných učilišť v cukrářských dovednostech, aby předvedli, čemu se naučili.  Letošní téma znělo" Tak jde čas…".


Šest dvojic dostalo za úkol v časovém limitu nazdobit atrapu slavnostního výrobku libovolného tvaru a zhotovit 4 kusy modelovaných ozdob, Součástí soutěže byla nejen vlastní výroba, ale posléze i aranžmá z vlastních dekoračních pomůcek a závěrečná prezentace ve společenském sále školy.

Komise složená z odborníků sledovala po celou dobu práci všech zúčastněných. Hodnotil se především celkový vzhled, provedení a pracnost výrobků, ale i nápaditost, způsob prezentace nebo hygiena při práci.

Soutěžící pracovali s maximálním úsilím a profesní zručností. Zadané téma bylo zpracováváno nejrůznějšími způsoby – jako čtvero ročních období, vývoj telefonů, kniha lidského života s jednotlivými životními etapami, ale také třeba vtipné zachycení času v podobě dětských botiček měnících se v elegantní dámské lodičky, kterými zaujalo porotu domácí družstvo.

Porotkyně ocenily jako nejvýraznější a nejlépe propracovaný výrobek děvčat ze SŠ gastronomie, hotelnictví a lesnictví  Bzenec, druhé místo obsadila dívčí dvojice z OU a PrŠ Mohelnice a na dalších stupních vítězů stanuli chlapci z pořádající školy Miloslav Kubiena a Pavel Zbořil.

Při slavnostním vyhlášení výsledků obdrželi všichni soutěžící věcné dary, diplomy a první tři družstva také vítězné poháry. Soutěž se konala pod záštitou MŠMT ČR.

Zúčastněné školy:

  • SŠ gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec
  • OU Cvrčovice
  • OU a PrŠ Hlučín
  • OU a PrŠ Mohlenice
  • SŠ prof. Z. Matějčka Ostrava-Poruba
  •  SŠHS Kroměříž

Autor: Lenka Krybusová
Vložil/a: Jana Cenková