Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Hudební festival středních pedagogických škol

Kroměříž poprvé hostila významné setkání hudebníků a zpěváků z celé republiky. Vyšší odborná škola pedagogická a sociální a Střední pedagogická škola Kroměříž se stala ve dnech 25. – 27. 2. 2019 pořadatelem již 41. ročníku celostátního Hudebního festivalu středních pedagogických škol. 

Více jak 350 žáků v rámci sedmi kategorií (sbory, sólový zpěv klasický, sólový zpěv pop/muzikál, hra na klavír, sólové nástroje, vokální soubory, instrumentální soubory) prokázalo talent a hudební dovednosti. Tříčlenné poroty odborníků z praxe, ale především učitelů ZUŠ, profesorů konzervatoří i JAMU, neměly mnohdy jednoduché rozhodování a snažily se ocenit většinu z předvedených výkonů. Pochvalná slova si zaslouží všichni přihlášení soutěžící i jejich pedagogové a korepetitoři. Žáci kroměřížské SPgŠ se rozhodně v konkurenci dalších pedagogických škol neztratili a uspěli hned v několika kategoriích: sólový zpěv klasický, sólový zpěv pop/muzikál, hra na klavír, komorní vokální a vokálně instrumentální soubory a hra na ostatní sólové nástroje.

Zázemí i doprovodný program pro účastníky festivalu připravili pořadatelé již během slavnostního zahájení s vystoupením hostitelského Dívčího pěveckého sboru SPgŠ Kroměříž, dále nabídku tvořilo např. promítání filmu Bohemian Rhapsody, návštěva Expozice Karla Kryla či Muzea Kroměřížska, historická procházka městem, večerní zpěv u cimbálu, diskotéka nebo sportovní aktivity.

Festival se uskutečnil pod záštitou radního Zlínského kraje Mgr. Petra Gazdíka a starosty města Kroměříže Mgr. Jaroslava Němce za přímé podpory Zlínského kraje, Města Kroměříže, MŠMT i Ministerstva kultury ČR. Velké díky za spolupráci patří Domu kultury v Kroměříži, ZUŠ Kroměříž, Domovu mládeže SŠHS a stejně tak významným partnerům a sponzorům festivalu.

Závěrečný galakoncert byl pestrou přehlídkou těch nejlepších výkonů, zároveň se zde v porotou vybraných skladbách předvedlo všech sedm pěveckých sborů. Těm byla udělena jednotlivá pásma, z nichž zlato připadlo na Dívčí pěvecký sbor Amabile Nová Paka a Smíšený pěvecký sbor KOS Litomyšl.

Podrobné informace o průběhu festivalu včetně fotogalerie a výsledkové listiny naleznete na webových stránkách festivalu.
Autor: Jana Vítková
Vložil/a: Jana Cenková