Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Gastro Mánes 2019

Ve Střední škole hotelové a služeb Kroměříž se 10. dubna 2019 uskutečnil již 13. ročník celostátní soutěže Gastro Mánes zaměřený na studenou kuchyni. Celá soutěž se nesla v duchu „Vařit se má s úsměvem a s láskou".

Pozvání přijala dvoučlenná družstva z odborných učilišť učebního oboru Stravovací a ubytovací služby – kuchařské práce:

Odborné učiliště Cvrčovice

Odborné učiliště a Praktická škola Hlučín

SŠ prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba

Odborné učiliště a Praktická škola Nový Jičín

SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené Holečkova, Praha

Integrovaná střední škola Moravská Třebová

Střední škola hotelová a služeb Kroměříž

Úkolem soutěžních dvoučlenných družstev bylo v první části připravit 15 porcí paštiček z listového těsta plněné pěnou a finger food – základní surovinou byla šunka. Ve druhé části předvedli soutěžící formou pódiového vystoupení přípravu předkrmového salátu – hlavní surovinou byl chřest.

Práci všech účastníků sledovala a hodnotila tříčlenná komise, ve složení paní Katarína Doležalová - majitelka penzionu Vila u přehrady v Luhačovicích, paní Eva Fuksová - vedoucí školní jídelny ZŠ Hulín a odborný učitel  Bc. Pavel Nociar ze SŠ Vyškov. Komise hodnotila jak jednotliví soutěžící plní zadané úkoly při přípravě pokrmů nejen v kuchyni, ale i při pódiovém vystoupení, a to preciznost práce, vzhled, úpravu, chuť, využití a zpracování surovin, nápaditost a originalitu, čistotu pracoviště, hygienu a prezentaci soutěžního výrobku.

1. místo v 13. ročníku celostátní soutěže GASTRO MÁNES získalo soutěžní družstvo ze SŠ prof. Z. Matějčka  Ostrava - Poruba,  2. místo soutěžící z Integrované SŠ Moravská Třebová a 3. místo obsadilo domácí soutěžní družstvo ze SŠHS Kroměříž. Soutěžící byli odměněni poháry, diplomy a věcnými dary.

Záštitu nad soutěží převzalo MŠMT ČR. Poděkování patří také všem sponzorům, pedagogům a soutěžícím, kteří se na přípravě a realizaci soutěže podíleli.

 


Autor: Věra Zezuláková
Vložil/a: Jana Cenková