Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Den otveřených dveří na SOU ve Valašských Kloboukách

V pátek 19. října 2018 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách již tradiční Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli dozvědět bližší informace o nabízených učebních oborech i o studijních oborech zakončených maturitní zkouškou. Součástí Dne otevřených dveří byla prohlídka budov, kde probíhá teoretická výuka, ale také přilehlých odborných pracovišť a dílen, které jsou součástí areálu. Zde studenti předváděli ukázky svých řemesel, aby zájemci získali bližší představy o daném oboru.

Žáci oboru Mechanik opravář motorových vozidel připravili lákadlo v podobě rally speciálu Škoda Fabia Super S2000 a terénní buginy z dílny Orsák rally sport.

Pro deváťáky i širokou veřejnost byla připravena degustace výrobků studené kuchyně. Mohli si pochutnat na flambovaných palačinkách, dýňových specialitách nebo i nealkoholických koktejlech, které jim předváděli studenti oboru Kuchař - číšník.

Na Dnu otevřených dveří je cílem ukázat, že SOU ve Valašských Kloboukách je školou rodinného typu s dlouholetou tradicí, která má svým žákům stále co nabídnout. Již několik let přetrvává poptávka po jejích absolventech na trhu práce, obory školy mají budoucnost a bohaté uplatnění.

V současné době nabízí škola mimo tradiční učňovské obory i nový maturitní obor Veřejnosprávní činnost, který v tomto regionu nebyl zastoupen a zájem o jeho absolventy přetrvává i z důvodu získání odborných znalostí v daném oboru.

 

  

 

Autor: E. Rohlenová, T. Bělašková
Vložil/a: Jana Cenková