Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Den Země připadá na 22. dubna a jeho smyslem je upozornit na ochranu životního prostředí

Žáci a žákyně třídy IV. B ZŠ Zlín, třída Svobody jsou již čtvrtým rokem partnerskou organizací hradu Lukova, proto se na Den Země vydávají tradičně právě sem. V letošním roce s malým jednodenním zpožděním 23. dubna. 

Již po cestě sbírali žáci a žákyně odpadky, které zde v přírodě zanechali po Velikonočních svátcích návštěvníci hradu. Musíme je ale pochválit, nebylo jich tentokrát mnoho. Po cestě určovali kvetoucí rostliny a poslouchali zpěv ptactva. Před hradem odevzdali vyrobené čarodějnice panu Holíkovi, předsedovi Spolku přátel hradu Lukova. Čarodějnice budou spáleny v sobotu právě při akci "Pálení čarodějnic". Poté se žáci vydali na ptačí pozorovatelnu, vybudovanou za hradem. Pan Holík si všechny vyzkoušel, zda poznají ptáky na obrázcích a potom už žáci poslouchali a sledovali, zda se některý z těchto druhů v jejich blízkosti objeví. Vycházka a pozorování byly součástí akcí ekologické organizace Líska Vsetín a jejich kampaně "Ptáci žijí tady s námi".

Poté děti posbíraly klestí na "Pálení čarodějnic", zkontrolovaly studánku na Prádlech a studánku Rudolfa Petrly. Z dnešního dne si odnášely plno dojmů a také obdivu ke členům Spolku přátel hradu Lukova, kteří zde odvádějí úžasnou práci. Každý rok vidíme, kolik toho členové opět zbudovali. Nezbývá než doufat, že takových ochotných dobrovolníků a ochránců historie i přírody bude přibývat. Žáci se na hrad Lukov vždy rádi vrací a třeba i z jejich řad se v budoucnu přidají noví nadšenci.

 

 

 

Autor: Libuše Přílučíková
Vložil/a: Jana Cenková