Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Cukrářka SŠ hotelové a služeb Kroměříž obhájila loňský titul

Mimořádným úspěchem, podobně jako v loňském roce, skončila pro naši školu soutěž odborných dovedností oboru cukrář junior „ O Priessnitzův dortík". V prostorách Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku se ve středu 30. ledna 2019 konal již 15. ročník této soutěže, kterou pořádala Střední škola gastronomie a farmářství Jeseník pod odbornou záštitou Asociace cukrářů a kuchařů ČR.

Téma pro letošní ročník soutěže bylo – „Fantazii se meze nekladou…". Naši školu v loňském roce reprezentovala Markéta Hladká – a vyhrála. Vyhrát takovou soutěž znamená veliký úspěch. A vyhrát ji po roce znovu? To už znamená mimořádný talent, nadání, preciznost… A přesto so to Markétce splnilo a letos stanula v této soutěži na příčce nejvyšší. Soutěžními úkoly bylo přivézt slavnostní dort do hmotnosti 5 kg a současně malý degustační vzorek pro hodnotící komisi. Dalším úkolem bylo v časovém limitu 60 minut nazdobit 2 kusy perníku, nebo 1 kus perníku technikou 2D ART.  Posledním úkolem bylo dohotovit studený restaurační moučník.

Po skončení vlastní soutěže měla porota složená z certifikovaných komisařek nelehký úkol – stanovit vítěze v jednotlivých kategoriích a nakonec celkového vítěze. V kategorii dort skončila Markétka na 1. místě, v kategorii zdobení perníku na 1. místě a kategorii dohotovení restauračního moučníku na 7. místě.  Odpoledne po ukončení soutěže všichni očekávali vyhlášení celkového vítěze – po chvilce napětí vyhlásila předsedkyně poroty paní Pavlína Berzsiová  vítěze soutěže – tou se stala opět po roce naše žákyně Markéta Hladká, studenta 3. ročníku oboru Cukrář.  Opravdu mimořádný úspěch, za který patří Markétce velká gratulace od celé školy, velké poděkování však náleží učitelce odborného výcviku Bc. Gabriele Hanákové, které Markétu odborně vedla a přípravě na soutěž věnovala mnoho volného času.

Kromě diplomů, medaile a obrovského poháru od AKC ČR a dalších darů, získala Markéta cenu také pro školu - mistr světa pan Chojnowski z Polska přijede do republiky a provede na naší škole odborné ukázky cukrářských prací. Další hodnotnou cenou je pozvání školy na na 9. mistrovství Polska žáků žáků cukrářských škol v rámci Veletrhu Expo Swet, konané dne 16. a 17.2.2018 ve Varšavě, dále škola.ypermarket Globus dále věnoval Markétce dárkovou kartu na nákup cukrářských a pekařských výrobků.
Autor: Věra Zezuláková
Vložil/a: Jana Cenková