Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Baristický kurz

Ve dnech 20. a 21. března 2019 se uskutečnil na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách kurz Baristiky, který byl určen pro další profesní vzdělávání studentů oboru Kuchař-číšník, který má ve škole dlouholetou tradici.

Dvoudenní Baristický kurz pod vedením baristy a manažera Patrika Macka byl rozdělen do dvou částí. První den se žáci a žákyně věnovali teoretické části přípravy kávy, skladbě nápojů Espresso a osvojovali si znalosti špičkové technologie, vybavení, surovin a pomůcek nezbytných k výrobě kávy.

Druhý den kurzu si vyzkoušeli přípravu různých druhů káv. Například šlehání kávy a mléka, jeho zpracování a nechyběl ani čas na dotazy a diskuzi. Pomyslnou třešničkou na dortu byla výroba kávy Latte Aret, kdy se příprava kávy stává uměním. Studenti a studentky při malování s vyšlehaným mlékem, kdy dochází k propojení s kávou, vytvářeli na hladině kávy různé obrazce a tvary.

Kurz byl ukončený osvědčením o absolvování kurzu.

Poděkování patří panu baristovi Patriku Mackovi za trpělivost, ochotu, předávání zkušeností, vědomostí a za dny provoněné kávou Trobica.

Autor: Kolektiv SOU VK
Vložil/a: Jana Cenková