Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Angličtina jako záchranná síť

​Výjimečnou studijní příležitost nabízí veřejnosti jazyková škola při meziříčské Integrované střední škole – Centru odborné přípravy. Jako jediná na celém Vsetínsku otevírá v tomto školním roce denní studium angličtiny. Pro velký počet uchazečů bude výuka probíhat ve dvou třídách.

„Je to východisko zvláště pro studenty, kteří neuspěli u jarních maturit nebo se nedostali na vysokou školu. Zdokonalí si jazykové znalosti, uchovají si studijní návyky, mohou získat mezinárodní certifikát z angličtiny a nepřijdou o statut studenta," vyjmenovává výhody studia zástupkyně ředitele pro jazykovou školu Ivana Nováčková.

Denní studium, k němuž se stále ještě lze přihlásit, zahrnuje dvacet vyučovacích hodin týdně. Na výuce se kromě českých učitelů podílejí rodilí mluvčí. „Mezinárodní certifikát, který úspěšní studenti mohou získat, mnoho vysokých škol zohledňuje při přijímacím řízení nebo samotném studiu," doplňuje Nováčková.

Pro část studentů představuje denní studium „záchrannou síť", jež je uchrání před nutností registrovat se na úřadu práce. „Přihlásit se k němu ale mohou i zájemci, kteří v jeho evidenci už jsou," informuje zástupkyně ředitele. 


Autor: Josef Beneš
Vložil/a: Radka Evjáková