Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Adaptační kurzy žáků SOU Uherský Brod 2018

Co mě čeká na střední škole? Jací budou spolužáci? Kdo bude mým třídním učitelem? Zvládnu všechno to učení?“ Toto jsou určitě otázky, které se honí hlavou každému, kdo nastupuje na novou školu.

V průběhu prvních dvou zářijových týdnů se žáci všech prvních ročníků Středního odborného učiliště Uherský Brod zúčastnili adaptačních  kurzů na Maršově, které se již staly nedílnou součástí zahájení studia žáků na naší škole.

Podstatou zmíněných kurzů je, aby se žáci poznali jinak  a hlouběji, než jim umožňuje školní prostředí, aby se naučili spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Mají jim také pomoci zvládnout nároky, jež na ně budou v nejbližší době  kladeny.

Žáci se při seznamovacích aktivitách, které si pro ně jejich třídní učitelé spolu s psychology připravili, nenásilnou formou poznávali se svými spolužáky a učiteli. Do programu kurzů byly též zařazeny strategické, komunikační a týmové hry, které byly zaměřeny především na posílení fyzické a psychické zdatnosti žáků. Zda se nám seznamovací kurzy vydařily a zda splnily svůj účel, to už je otázka pro naše žáky, kteří si těmito dny alespoň   o trošku  prodloužili letní prázdniny. Teď už jim nezbývá jen popřát: „Zlomte vaz!"

 

 

 Autor: Eva Jurásková
Vložil/a: Radka Dohnalová