Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
4.B ze ZŠ Šafaříkova natočila videopohlednici o Valašském Meziříčí
Žáci ze 4.B ZŠ Šafaříkova se zapojili do soutěže s názvem Videopohlednice z mého města, kterou organizuje pražská Základní škola Mládí a probíhá pod patronací Velvyslankyně Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v České republice, pod záštitou MŠMT a za podpory Městské části Praha 13.

Úkolem této soutěže bylo natočit krátký snímek, tzv. videopohlednici, kde žáci svoje město představí v angličtině. ZŠ Šafaříkova zvolila téma „Abeceda našeho města“ a v říjnu 2017 se žáci pustili do práce. Prvním těžkým úkolem bylo napsat scénář – vymyslet na každé písmeno abecedy, včetně méně frekventovaných písmen jako Q nebo X či Y, jednu věc charakteristickou pro Valašské Meziříčí. Přitom nezapomenout na nic důležitého a zároveň vymyslet krátké texty tak, aby se celkově vešli do zadaného časového limitu.

Od listopadu se žáci učili texty zpaměti a následně začali natáčet. Do února 2018 prošli město Valašské Meziřící křížem krážem od bazénu a kluziště, přes náměstí či oba zámky, až po Dezu a Vrchovinu na úplně opačné straně. Nezapomněli také představit slavné občany Markétu Irglovou a Tomáše Berdycha. V únoru bylo video sestříháno a odesláno do soutěže. 

Všem žákům patří velká pochvala za jejich obětavou práci, která probíhala čistě po vyučování. Všichni se na svoje role svědomitě připravovali, aby natáčení proběhlo hladce a bez problémů. Žáci se toho hodně naučili – o svém městě, o práci herce a chování před kamerou, o střihu a v neposlední řadě ve videu prezentovali spoustu nově naučené angličtiny.

Velký dík patří  mnoha lidem, kteří žákům v této práci pomohli, od vedení školy a pedagogů, přes různé instituce a objekty města Valašského Meziříčí až po pana starostu Roberta Stržínka, který si zahrál také svou roli pro písmeno M jako mayor. 


Autor: Hana Břoušková
Vložil/a: Jana Cenková