Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Představujeme vám

​Prezentace organizací pro vzdělávání a výchovu ve Zlínském kraji, programy, články a rozhovory, určené nejen rodičům, ale i širší veřejnosti. Pokud máte zájem prezentovat činnost vaší organizace, kontaktujte redakci portálu na adrese redakce@zkola.cz.

Zlínský kraj pravidelně oceňuje své kvalitní pedagogy/pedagožky. Přehled vyznamenaných pracovníků od roku 2002 najdete v sekci Pedagogové.

 • Kraj navrhuje dva ředitele středních škol na ministerské ocenění

  30. 1. 2018, Jana Galová

  Rada Zlínského kraje vyjádřila souhlas s podáním návrhu na udělení stříbrných medailí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v prvním stupni dvěma pedagogům, a to Janu Chudárkovi, řediteli Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, a Rostislavu Šmídovi, řediteli Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod. Informoval o tom krajský radní pro školství Petr Gazdík, který do konce ledna pošle tento návrh Ministerstvu školství.
  »Celý článek«

 • Kraj ocenil školní preventisty, úspěšné žáky i dva studenty, kteří uhasili mladíka v plamenech

  13. 6. 2017, Jana Vodáková

  Slavnostní setkání při příležitosti ocenění školních metodiků prevence a žáků Zlínského kraje za mimořádné úspěchy a výjimečné činy se včera uskutečnilo v sídle Zlínského kraje.
  »Celý článek«

 • Studenti ze Zlínského kraje u státní části maturit předčili celorepublikový průměr

  6. 6. 2017, Jana Vodáková

  V písemných testech, které byly povinnou státní, tedy společnou částí letošních maturit, dosáhli v porovnání s celorepublikovými čísly studenti škol ze Zlínského kraje lepších výsledků. Vyplývá to z údajů společnosti CERMAT. Studenti ze Zlínského kraje přitom byli úspěšnější ve všech předmětech, v nichž se písemné testy konaly (český jazyk a literatura, matematika, anglický jazyk, německý jazyk, ruský jazyk, francouzský jazyk, španělský jazyk).
  »Celý článek«

 • Zlínský kraj ocenil nejen vynikající učitele

  11. 4. 2017, Jana Vodáková

  Slavnostní ocenění pedagogických i nepedagogických pracovníků, kteří výrazně přispívají či v minulosti přispěli k rozvoji regionálního školství, se v pondělí 10. dubna uskutečnilo v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě.
  »Celý článek«

 • Medaili MŠMT získalo 45 vynikajících pedagogů

  31. 3. 2017, Jana Vodáková

  ​Medaili MŠMT, nejvyšší ocenění v oblasti školství, na Den učitelů z rukou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové převzalo 44 vynikajících pedagogů a pedagožek, jeden z oceněných se na ceremoniál nemohl dostavit. Plaketu Františky Plamínkové obdržela in memoriam učitelka Ludmila Vernerová. Medaili obdrželi také tři ocenění ze Zlínského kraje - Jarmila Minaříková, Emilie Šimordová a Petr Hajný.
  »Celý článek«

 • Ve Zlínském kraji bylo rozdáno více než 70 tisíc pololetních vysvědčení

  31. 1. 2017, Jana Vodáková

  Na 258 základních a 66 středních školách ve Zlínském kraji se dnes rozdávalo pololetní vysvědčení. Na základních školách si vysvědčení odneslo celkem 49 254 žáků, což je zhruba o pět stovek více než v loňském roce. Z toho bylo 6 026 prvňáčků, kteří se tak dočkali svého vůbec prvního vysvědčení v životě. Na středních školách vysvědčení obdrželo 23 589 žáků, zde jejich počet zůstal v porovnání s loňskem přibližně stejný.
  »Celý článek«

 • Nejoblíbenější učitelkou Zlínského kraje je Alena Ježková z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě

  25. 1. 2017, Jana Vodáková

  Vítězkou ankety o nejoblíbenějšího učitele/učitelku a držitelkou titulu Zlatá Ámoska Zlínského kraje se v regionálním kole soutěže v úterý 24. ledna stala Alena Ježková z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě, která postupuje do semifinále. Za Zlínský kraj spolu s ní postoupila také Jaroslava Buchalová z Vyšší odborné školy pedagogické a sociální a Střední pedagogické školy Kroměříž.
  »Celý článek«