Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Kraj navrhuje dva ředitele středních škol na ministerské ocenění
​Rada Zlínského kraje vyjádřila souhlas s podáním návrhu na udělení stříbrných medailí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky v prvním stupni dvěma pedagogům, a to Janu Chudárkovi, řediteli Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť, a Rostislavu Šmídovi, řediteli Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Uherský Brod.   

„Stříbrná medaile vážící se k prvnímu stupni ministerského ocenění je udělována za dlouhodobé a vynikající působení v oblasti školství, mládeže nebo tělovýchovy nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Oba navrhovaní kandidáti významně přispívají k tomu, že jimi řízené školy jsou špičkovými, moderními centry vzdělávání s řadou aktivit pro talentované studenty i pro veřejnost," sdělil radní Petr Gazdík.
 
Medaile se udělují zpravidla při příležitosti Dne učitelů 28. března – na základě rozhodnutí ministra školství. Veškeré náklady spojené s oceňováním zasloužilých osobností ve školství hradí ministerstvo.
 
Kromě kraje mohou návrhy na ocenění ministerstvu podávat i další instituce.


Zdroj: Zlínský kraj, www.kr-zlinsky.cz
Autor: Helena Mráčková
Vložil/a: Jana Galová