Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Výměnný pobyt studentů z partnerského gymnázia v Tönisvorstu 2017
​V týdnu od 3. do 8. dubna 2017 na Střední odbornou školu a Gymnázium Staré Město zavítali studenti partnerského gymnázia z německého města Tönisvorst. S místním Michael Ende Gymnasiem nás pojí více než 20 leté partnerství a vzájemné návštěvy se konají dle stanoveného a ověřeného modulu: vždy na jaře zavítají němečtí studenti k nám a na podzim odlétají studenti gymnázia do Německa.

Letošní výměnný pobyt byl spojen s praxí studentů v rámci projekt CertiLinqua. Obě tyto skupiny přicestovaly společně v pondělí odpoledne na vídeňské letiště, odkud všichni přejeli do Starého Města. Tady je v podvečer u školy netrpělivě očekávali staroměstští studenti se svými rodinami. Následující den byla na programu návštěva výuky německého a anglického jazyka na škole, po níž následovalo odpolední přijetí starostou a místostarostou na radnici. Poté se všichni přesunuli do centra Uherského Hradiště. Prohlídka byla spojena s výkladem o dějinách našeho města.

Ve středu čekalo na naše hosty hned zrána uvítání panem ředitelem, které bylo spojeno s kulturním programem v podání studentů gymnázia. Po tomto příjemném ranním probuzení odcestovali naši hosté na svou první exkurzi, která je zavedla na Macochu a do Brna. Další den jejich pobytu byl věnován návštěvě Zlína. Exkurze se v tento den zúčastnili němečtí studenti společně se svými kamarády z hostitelských rodin. Ve Zlíně si mohli všichni prohlédnout Baťovu vilu, projet se Baťovým výtahem, seznámit se s historií tohoto města a fungováním firmy Baťa. Po návratu byla naplánována společná slavnostní večeře v restauraci, která byla velmi důstojným vyvrcholením této mezinárodní návštěvy. V pátek ráno se studenti německého gymnázia vydali do Kroměříže k prohlídce zámku a zahrad. Páteční odpoledne a večer byl zcela v režii hostitelských rodin a soudě dle reakcí následujícího rána, bylo to večer jistě neobyčejný! Když se v sobotu ráno setkali žáci u autobusu a měli se s novými přáteli rozloučit, bylo všem velmi líto, že týden s nimi strávený tak rychle utekl! Dojmů, vzpomínek a prožitků je na obou stranách tolik, že se všichni už nyní velmi těší na opětovné setkání, které se uskuteční na podzim v Tönisvorstu!

Za celý organizační tým bychom chtěli velmi upřímně poděkovat všem hostitelským rodinám za poskytnuté zázemí pro naše německé hosty, vedení školy za podporu mezinárodních projektů, které mají v systému vzdělávání svůj zcela mimořádný a nezastupitelný význam, městu Staré Město a jeho představitelům za velmi milé přijetí.

Zejména bychom však chtěli vyjádřit velké poděkování všem skvělým studentům ze tříd 2.H,2.G,1.H a 1.G, kteří se do výměnného pobytu zapojili a udělali z jednoho běžného týdne týden neopakovatelný, naplněný mimořádnou a vydatnou cizojazyčnou konverzací, týden plný krásné atmosféry, vzájemného vnímání a poznávání!


Autor:
Vložil/a: Radka Evjáková