Přeskočit příkazy pásu karet
Přejít k hlavnímu obsahu

O portálu Kontakt Mapa webu Registrovat | Přihlásit

Rozšířené
hledání
Celý týden nám svítilo Hradišťské sluníčko

​Malý festival k podpoře dětského čtení přinesl pasování prvňáčků i čtené večerníčky V pondělí, 18. 6. 2018, už poosmnácté vyhlásilo Hradišťské sluníčko výsledky literární a výtvarné soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2018. V sále kina Hvězda jsme ocenili ty nejlepší a všem za odměnu promítli film Strážci galaxie.

Po celý týden patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny a král písmenkového království společně s princeznami a princem odpasovali prvňáčky všech základních škol našeho města a také prvňáčky ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice.  Celkem bylo odpasováno 434 dětí, které získaly knihu Evelíny Koubové Bráchova Bota.

Všichni malí čtenáři slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst. Pasováním prvňáčků na čtenáře jsme tak slavnostně ukončili projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.

Podvečery na trávníčku u knihovny pak lákaly na pohádku hlavně ty nejmenší. V pondělí představila herečka Petra Staňková hrdinu knihy Bubáček, v úterý jsme se díky Davidu Vackemu dozvěděli, jak to bylo s Červenou karkulkou, ale také s Karkulínem a ve středu jsme s herečkou Jitkou Hlaváčovou dostali za zvířátky na Farmu. Čtvrtek za námi přivedl nejstaršího kašpárka na světě, Karla Hoffmanna, a v pátek jsme si četli z knihy Petra Horáčka česko-anglicky a přišel za námi i had Penelopa.

A o tom, že večerníčky se těší u dětí velké oblibě svědčí i to, že na poslední páteční večerníček dorazil i chlapeček, který hned po pohádce odjížděl i s rodiči na dovolenou do Bulharska: "Tu poslední pohádku jsem si přeci nemohl nechat ujít." Tak zase za rok :)

http://www.knihovnabbb.cz/cely-tyden-nam-svitilo-hradistske-slunicko?_fid=3e5c

Autor:
Vložil/a: Radka Dohnalová