Ředitelé středních škol se zúčastnili tematického setkání ke školské legislativě

27. červen 2017
Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje
Autor/ka článku: Jana Galová
Ředitelé středních škol se zúčastnili tematického setkání ke školské legislativě

Téměř padesátka ředitelů a ředitelek středních a vyšších odborných škol všech zřizovatelů se sešla 20.-21. června na tematickém setkání na hotelu Duo v Horní Bečvě, které bylo pořádáno v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje. Cílem akce bylo přispět ke zlepšení řízení středních a vyšších odborných škol a sdílení zkušeností mezi vedením škol navzájem.

V programu vystoupili tři odborní lektoři. JUDr. Dagmar Lichovníková se zaměřila na Zákoník práce a jeho specifika ve školství a PhDr. Mgr. Jiří Valenta promluvil o současných změnách školské legislativy, konkrétně o novele školského zákona a zákonu o pedagogických pracovnících. Oba vzdělávací bloky byly akreditované, všichni účastníci získali osvědčení. Zajištění bezpečnosti v našich školách se podrobně věnoval kpt. Mgr. Jan Slovák z Policie ČR.

Součástí akce byly také informace z projektu P-KAP včetně dalších plánovaných aktivit v projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání pro území Zlínského kraje.