Recyklo hrátky zvládá otrokovická ZŠ T.G. Masaryka nejlépe v kraji

30. listopad 2023
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Lenka Vaculová
Recyklo hrátky zvládá otrokovická ZŠ T.G. Masaryka nejlépe v kraji

Plnění úkolů s environmentální tematikou i zapojení do sběru vysloužilého elektra, baterií, mobilů a tonerů zvládají na jedničku žáci ze ZŠ T. G. Masaryka, která je zapojena do Celoroční hry s Recyklohraním. Za svou aktivitu získávaly děti v průběhu celého roku body pro školu, která se tak vyšvihla na první příčku ve Zlínském kraji a na 19. místo v republice z celkového počtu 1700 zapojených škol.

Projekt Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vznikl v roce 2008 a jeho cílem je informovat a vzdělávat žáky či studenty MŠ, ZŠ a SŠ z celé ČR o problémech životního prostřední a nutnosti recyklace. V průběhu školního roku jsou vyhlašovány zajímavé úkoly s environmentální tematikou. Pedagogičtí pracovníci ke své práci mohou využívat učební materiál, tzv. Ekoabecedy. Zájemci o praktickou výuku recyklace se mohou zapojit do nejrůznějších sběrových akcí na podporu zpětného odběru použitých baterií a drobného elektrozařízení. Do října 2023 se do programu zdarma registrovalo přes 3 880 škol. „Vážíme si toho, že v řadě škol to myslí s ochranou životního prostředí skutečně vážně, vzdělávají se, plní environmentálně laděné úkoly a mnohde se aktivně zapojují do zpětného odběru baterií, elektra nebo tonerů do tiskáren. Máme radost ze všech žákovských projektů, které ve školách pomáhají například snížit spotřebu vody a energií,“ říká Hana Ansorgová, ředitelka programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Spolupráci kvituje i ředitelka ze ZŠ T. G. Masaryka Otrokvoice Marta Zakopalová: „Zapojení do projektu je velmi inspirativní. Díky němu máme stále nové náměty na aktivity s environmentální tématikou a také řadu zajímavých a zábavných materiálů pro výuku.“.

Recyklohraní se ve své metodické podpoře škol věnuje čtyřem základním tématům: třídění a recyklaci, šetrné spotřebě vody, předcházení vzniku odpadů a klimatické změně.

 

Zdroj: Otrokovice.cz