Puštíci tečkovaní mohli slavit a radovat se z dárku

23. duben 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jana Cenková
Puštíci tečkovaní mohli slavit a radovat se z dárku

Podpořit zlínskou zoo, udělat něco pro své zdraví a využít k tomu moderní aplikaci. Akce studentů a zaměstnanců Obchodní akademie Zlín „Pomáháme pohybem aneb Strava nejen pro puštíka“ měla velký úspěch. Projekt se konal v měsíci březnu a přes 700 účastníků společně nachodilo více než 32 000 kilometrů. Původní plán přitom počítal pouze s 11 000 kilometry, což je vzdálenost do Indonésie, odkud maskot Obchodní akademie Zlín puštík tečkovaný pochází.

„Mám opravdu velkou radost, že se nám doslova podařilo rozhýbat celou školu, do akce se zapojila více než polovina všech studentů a pedagogů. Přidala se i veřejnost, podpořili nás také naši úspěšní absolventi, například lyžařka Klára Křížová nebo fotbalista Jakub Jugas. Vzdálenost do Indonésie jsme zvládli ujít hned třikrát, sponzoři naše úsilí proměnili v dar ve výši 42 000 korun“, uvedl ředitel Obchodní akademie Zlín Aleš Ruda.

Akce probíhala přes mobilní aplikaci, v níž se načítaly nachozené kilometry. Na výsledky byli napojeni sponzoři. Symbolický šek 1. dubna předali zlínské zoo ředitel Obchodní akademie Zlín a pedagogové, kteří stáli za zrodem projektu. Částka pokryje šesti ptákům ve zlínské zoo potravu na devět měsíců.

Pro velký úspěch pokračuje projekt dále i v měsíci dubnu. Tentokrát byla vytyčena meta na 40 075 km, což odpovídá obvodu zeměkoule kolem rovníku. Symbolicky tak účastníci navštíví zvířata napříč celým světem. Do projektu, který tentokrát nese název „Pomáháme pohybem aneb 1. ročník Distančního sportování SŠ“ se zapojily také další školy Zlínského kraje. Účastníků je nyní kolem 2 500 a zeměkouli zvládli oběhnout za pouhých 12 dní.

Tři nejúspěšnější školy budou odměněny. Za celkové 1. a 2. místo získá škola možnost bezplatné návštěvy ZOO Zlín s výukovým programem. Všechny zapojené školy obdrží od zlínského ZOO děkovný list a na základě počtu naběhaných kilometrů z aplikace Strava budou zvířata finančně podpořena partnery projektu.