Publikace pro zájemce o studium v zahraničí

20. červenec 2020
Vzdělávání v zahraničí
Autor článku: Martina Němcová
Publikace pro zájemce o studium v zahraničí

Národní informační centrum pro mládež vydalo publikaci pro zájemce o studium v zahraničí. Publikace obsahuje informace o stipendiích a programech nabízených zahraničními vysokými školami, jazykových kurzech, letních školách nebo odborných stážích v zahraničí.

Studium nebo stáž na vysoké škole v zahraničí je dnes běžná věc a patří k nejčastějším formám mobility vůbec. Dobu strávenou na studiích v zahraničí řadí zpětně 99 % osob k těm nejzajímavějším, ne-li nejlepším životním zkušenostem.

Studium v zahraničí je podstatně snazší než práce v zahraničí. Školy přijímající mezinárodní studentky a studenty jsou na ně připraveny, nabízejí často adaptační jazykové kurzy, podporu a kulturní program. Přizpůsobují se formou, jazykem i typem studia. Zkušenosti získané pobytem a studiem v zahraničí jsou vysoce ceněné na trhu práce.

Publikace je rozdělena do několika kapitol a přináší ucelené informace pro všechny zájemkyně a zájemce o následující oblasti:

  • stipendia a programy nabízené vysokými školami
  • jak to jde jinak
  • jazykové kurzy v zahraničí
  • letní školy
  • odborné stáž

Národní informační centrum pro mládež má na svých stránkách sekci Vzdělávání v zahraničí, kde najdete spoustu  dalších užitečných informací.

Soubory ke stažení