Pryč ze židle! Zapojte se do sbírání kilometrů a poběžte společně pro vaši školu

26. květen 2021
Nejzajímavější školní projekty
Autor/ka článku: Jana Galová
Pryč ze židle! Zapojte se do sbírání kilometrů a poběžte společně pro vaši školu

RunCzech tým zve k účasti na neziskovém sportovním projektu Pryč ze židle! Jedná se o inovativní projekt navazující na soutěž Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu, který organizátoři více než dvacet let pořádali pro studenty středních škol po celé České republice.

“Z pandemických důvodů tradiční formát bohužel v letošním roce nebylo možné zrealizovat, proto organizátoři připravili virtuální podobu projektu s názvem Pryč ze židle,” vysvětlila krajská radní pro oblast školství a kultury Zuzana Fišerová. “Bylo by skvělé, kdyby se do akce zapojilo vice škol z našeho regionu. K dnešnímu dni jsou ze Zlínského kraje v projektu zaregistrovány tři školy. Pojďme rozběhat co nejvíce dětí i dospělých, každá snaha o návrat k aktivnímu pohybu se počítá”!, vyzvala radní, sama vášnivá běžkyně ve všech ročních obdobích.

Projekt byl spuštěn 12. dubna 2021 a potrvá do 25. června 2021. Hlavním cílem projektu je motivovat studenty, učitele, rodiče, absolventy nebo všechny příznivce vybrané školy ke sportovní aktivitě, konkrétně k běhu. Princip soutěže spočívá ve sbírání kilometrů pro vybranou školu, kdy škola s nejvyšším počtem kilometrů získá finanční odměnu v hodnotě 100 000 Kč na zlepšení sportovní infrastruktury. Po čtyřech týdnech trvání projektu je zapojeno 223 škol ze všech krajů a odhadovaný počet účastníků je více než 15 000.

Další informace o projektu jsou k dispozici na stránkách www.pryczezidle.cz.