Programy Hvězdárny Valašské Meziříčí jsou zaměřené nejen na astronomii

16. prosinec 2021
Nabídka vzdělávacích programů pro školy
Autor/ka článku: Jana Cenková
Programy Hvězdárny Valašské Meziříčí jsou zaměřené nejen na astronomii

Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o. připravila pro všechny typy škol rozsáhlou nabídku pořadů a programů, zaměřených nejen na astronomii, kosmonautiku či meteorologii, ale také na klimatologii, geologii a další přírodní vědy.

Pořady jsou připraveny na míru dané cílové skupině. Dále jsou rozděleny na pořady tzv. doplňkové výuky a rozšiřující výuky. Doplňková výuka mnohem těsněji navazuje na základní témata, která jsou ve školách probírána v různém rozsahu. Rozšiřující výuka je více zaměřena na vybrané téma, které v přiměřeném rozsahu rozšiřuje a prohlubuje. Často se věnuje i aktuálním informacím a událostem.

Některé programy je možné uskutečnit i u vás ve škole, na táborech, soustředěních apod. Jiné jsou však vázány na vybavení, které je k dispozici jen na hvězdárně.

Nabízené programy je možné vyhledávat a třídit podle uvedených kritérií na webových stránkách Hvězdárny Valašské Meziříčí. U každého pořadu najdete stručný popis a ilustrační obrázky. Navíc také anotaci programu ve formátu PDF pro snadné stažení a tisk. Věříme, že si z této bohaté nabídky vyberete! Pokud ne, obraťte se na pracovníky hvězdárny.